Joe Biden podpisał dokument, który mocno zaszkodzi branży AI. Kursy wielu tokenów poleciały w dół | Wiadomości | CrypS.

Joe Biden podpisał dokument, który mocno zaszkodzi branży AI. Kursy wielu tokenów poleciały w dół

Karolina Kropopek
Joe Biden AI

Najnowsze rozporządzenie wykonawcze związane z bezpiecznym, pewnym i godnym zaufania rozwojem sztucznej inteligencji niejako wywarło wpływ na rynek wirtualnych walut. Niektóre tokeny bazujące na popularności AI mocno ucierpiały.


Na tym tle warto dodać, iż wspomniane rozporządzenie Białego Domu wprowadza ramy regulacyjne dot. odpowiedzialnego korzystania ze sztucznej inteligencji.

Nowe rozporządzenie i restrykcyjne wytyczne

Dokument podpisany przez obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych wzywa do zachowania standardów i najlepszych praktyk koncentrując się na bezpieczeństwie i ochronie. Jednym z kluczowych środków jest zarządzanie ryzykiem związanym ze sztuczną inteligencją za pomocą specjalnych testów. Te zaś mają pomóc upewnić się, że systemy sztucznej inteligencji są odporne na potencjalne zagrożenia.

Posunięcie Joe Bidena wskazuje na przejście w kierunku bardziej regulowanej i kontrolowanej przestrzeni rozwoju sztucznej inteligencji w USA. Jego głównym celem jest zapobieganie zagrożeniom, które mogą wynikać z niewłaściwego wykorzystania tej technologii.

Rozporządzenie wykonawcze w sprawie sztucznej inteligencji wywołało dyskusje na temat wpływu, jaki może ono wywrzeć na innowacje i rozwój technologiczny. Według niektórych ekspertów tylko „duzi operatorzy” będą w stanie spełnić nowe zobowiązania.

Zdaniem dyrektora operacyjnego w Gensyn Network – Jeffa Amico – “nowy reżim” zwiększy koszty transakcji ze startupami.

Jeśli jesteś dostawcą infrastruktury, musisz w dowolnym momencie zgłosić rządowi „osobę zagraniczną [dokonującą transakcji]… w celu wytrenowania dużego modelu sztucznej inteligencji z możliwościami, które można wykorzystać w złośliwych działaniach cybernetycznych

– zaznaczył ekspert, powołując się na nowe rozporządzenie.

Tokeny powiązane z AI tracą na wartości

Nowy dokument uderzył nie tylko w sektor związany ze sztuczną inteligencją. Wpłynął on również na wirtualne waluty bazujące na hype’ie na AI. Chociaż rynek kryptowalut wzrósł w ostatnim czasie, według danych pochodzących od platformy CoinMaretCap, kapitalizacja największych tokenów związanych z AI i Big Data zmalała o 1,98% w ciągu ostatniej doby.

Obejmuje to m.in. spadek o 2,34% dla the Graph (GRT), 6,10% dla Render (RNDR) i 2,97% dla Oasis network (ROSE).

Joe Biden AIreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.