Padł nowy rekord w prędkości przetwarzania transakcji na blockchainie! | Wiadomości | CrypS.

Padł nowy rekord w prędkości przetwarzania transakcji na blockchainie!

Karolina Kropopek
Blockchain prędkość transakcji

Niedawno przeprowadzono transmitowany na żywo test warunków skrajnych w sieci TON. W jego trakcie udowodniono, że jest on najszybszym i najbardziej skalowalnym publicznym blockchainem na świecie.


Sieć testowa TON zintegrowała 256 walidatorów, a pod dużym obciążeniem podzieliła się na 512 fragmentów. Ostatecznie osiągnęła ona prędkość 104 715 transakcji na sekundę (TPS).

TON z nowym rekordem

W prowadzonym pilotażu sieć testowa TON zmierzyła się z siecią VISA, której prędkości transakcji zostały powszechnie uznane za najszybsze na świecie. Ostatecznie TON znacznie ją prześcignął, bijąc jej rekord 65 000 TPS.

Open Network Foundation twierdzi, iż wyniki tego testu dowiodły, że blockchain TON jest właściwą warstwą infrastruktury dla ekosystemu Web3 w Telegramie. Co więcej, sieć ta może okazać się odpowiednia dla dużych przedsiębiorstw, które chcą tworzyć produkty oparte na blockchainie.

Ze względu na to, iż był to tylko test warunków skrajnych, TON podobno jest w stanie osiągnąć prędkości transakcji znacznie wyższe niż ta, która została zarejestrowana. Open Network Foundation zwróciła uwagę na to, że w pilotażu wzięło udział tylko 256 walidatorów, co oznacza, iż większa liczba walidatorów uderzyłaby w miliony TPS.

Zapewnienie przejrzystości wyników

Aby informacje dot. testu były wiarygodne, Fundacja TON zaangażowała w nie firmę Certik będącą światowym liderem w audytach smart kontraktów Web3. Była więc ona odpowiedzialna za certyfikację stabilności i bezpieczeństwa sieci, a także weryfikację jej prędkości.

Wspomniany podmiot trzeci potwierdził, że architektura TON została skonfigurowana zgodnie z wymaganiami. Co więcej, zaznaczył on, iż oprogramowanie używane przez węzły było jednolite. Podkreślił również że podczas sesji testów wydajności wdrożono serwery TON lite, aby uzyskać liczbę transakcji w jednominutowych odstępach. To umożliwiło zespołowi zmierzenie prędkości TPS.

Blockchain prędkość transakcjireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.