ZEC, XLM i ZEN to papiery wartościowe? Tak uważa Grayscale | Wiadomości | CrypS.

ZEC, XLM i ZEN to papiery wartościowe? Tak uważa Grayscale

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
grayscale

Menedżer aktywów Grayscale Investments przyznał, że kryptowaluty Zcash (ZEC), Stellar (XLM) i Horizen (ZEN) mogą być klasyfikowane jako papiery wartościowe. Takie informacje podał CoinDesk, powołując się na dokumenty organizacji.


Według serwisu, z Grayscale skontaktowali się pracownicy działów SEC ds. finansów korporacyjnych i egzekwowania prawa. Interesowała ich analiza produktów inwestycyjnych spółki opartych na ZEC, XLM i ZEN w kontekście przepisów prawa papierów wartościowych.

Według dokumentów opublikowanych przez CoinDesk, Grayscale przyznał, że każdy z tych aktywów “może być obecnie papierem wartościowym” lub “może w przyszłości zostać uznany za papier wartościowy przez SEC lub sąd federalny.”

Wśród ujawnionych przez publikację papierów są te datowane na maj-sierpień 2022 roku. We wcześniejszych dokumentach spółka podkreślała, że regulator nie przedstawił wytycznych dotyczących klasyfikacji przedmiotowych aktywów.

Na dzień 26 sierpnia 2022 r. połączone aktywa pod zarządzaniem Zcash Trust, Stellar Lumens Trust i Horizen Trust są wyceniane na 39,11 mln USD. Dla porównania, największy fundusz powierniczy spółki, Bitcoin Trust, jest wart 13,14 mld USD.

grayscale

Grayscale Investments i CoinDesk są częścią imperium Digital Currency Group Barry’ego Silberta.

Przypomnijmy, że w lipcu władze USA aresztowały byłego product managera giełdy kryptowalutowej Coinbase, Ishana Wahi. Został on oskarżony o oszustwo związane z wykorzystaniem informacji poufnych.

grayscale



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.