Właśnie tak się robi wałki na memecoinach! | Wiadomości | CrypS.

Właśnie tak się robi wałki na memecoinach!

W tym artykule:

Kilkanaście portfeli określonych mianem “insiderów” przez analityków z Lookonchain kupiło 24 miliony tokenów dogwifhat (WIF) wydanych na blockchainie Ethereum za 3 tys. dol. w etherze (ETH). Okoliczności wskazują na to, iż trader bądź grupa traderów wiedziała, kiedy tokeny zostaną wyemitowane i trafią do obrotu.


  • Ethereum WIF przyciągnął uwagę spekulantów, doznając silnego wzrostu, a następnie 80% spadku,
  • Wspomniany token należy do grona memecoinów, a jego twórca twierdzi, iż po raz pierwszy opublikował mem z psem w różowym kapeluszu w 2019 roku.

Nowy memecoin przyciąga uwagę

Wielu inwestorów mogło zarobić na memicznej kryptowalucie wypuszczonej w sieci Ethereumdogwifhat (WIF). Należy podkreślić, iż nie ma on nic wspólnego z tokenem wydanym pod taką samą nazwą na blockchainie Solany w listopadzie 2023 r.

Analitycy z Lookonchain donieśli, że zakup 24 milionów WIF dokonany przez 12 portfeli został przeprowadzony w tym samym bloku, w którym wdrażający otworzył handel. Oznacza to, iż trader dokładnie wiedział, kiedy tokeny zostaną wyemitowane.

Hype wytworzony wokół WIF doprowadził do mocnego wzrostu do 30 centów. Następnie kurs zanurkował o ponad 80% po pojawieniu się obaw dotyczących m.in. ich własności.

Kurs WIF. Źródło: DEXScanner

Kto stoi za WIF opartym na ETH?

Token, o którym mowa został uruchomiony przez użytkownika znanego na platformie X (dawnym Twitterze), jako @issa. Ten z kolei twierdzi, że po raz pierwszy opublikował mem z psem w różowym kapeluszu, którym inspirowana jest wirtualna waluta WIF w 2019 roku.

https://twitter.com/issa/status/1753571385610326170?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1753571385610326170%7Ctwgr%5E6e9a910c3cbff3a0ca4265ebbb69e49b0772d51e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.coindesk.com%2Fmarkets%2F2024%2F02%2F05%2Fapparent-insiders-make-millions-after-grabbing-ethereum-version-of-dogwifhat%2F

Jednocześnie użytkownik ten odniósł się do wcześniej powstałego projektu w sieci Solana pod tą samą nazwą. Wyjaśnił, iż jego zespół nigdy nie uznał go za oryginalnego twórcę mema psa w różowym kapeluszu. Dodał obok, że nie ma z nim (tokenem WIF wydanym na Solanie) żadnych powiązań.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.