Bonk ma już swojego następcę? Nowy memecoin od Solany skacze o 227 000% w miesiąc | Wiadomości | CrypS.

Bonk ma już swojego następcę? Nowy memecoin od Solany skacze o 227 000% w miesiąc

Dogwifhat

Przez ostatnie dwa tygodnie oczy entuzjastów memecoinów były skupione na tokenie Bonk, który jest wybijany na blockchainie Solany i szturmem wbił się na podium największych memecoinów pod kątem marketcapu. Niedawno na rynku pojawił się nowy gracz, którego mint odbywa się w tej samej sieci. Czy powtórzy sukces nieco starszego kolegi?


Memiczne kryptowaluty z motywem psa znajdują się w topce największych tego typu projektów pod kątem kapitalizacji rynkowej. Niedawno Bonk pozbawił inspirowanego słynną żabą PEPE trzeciego miejsca w tym rankingu, tak więc na podium znajdują się same czworonogi.

Hype na ten token urósł do tego stopnia, że smartfon Web3 od Solana Labs – Saga – wyprzedał się w całym nakładzie w ciągu kilku dni, gdy inwestorzy przypomnieli sobie, że do każdego modelu dorzucana jest partia właśnie tego tokena.

Teraz kolejny projekt próbuje powtórzyć niesamowity rajd cenowy, jakiego przez ostatnie dni doświadczał Bonk.

Kapelusz zapewni sukces nowemu memecoinowi?

W dniu 23 listopada, gdy Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia, swoją premierę na rynku cyfrowych aktywów miał nowy memecoin z wizerunkiem najlepszego przyjaciela człowieka. Z tym, że tego psiaka charakteryzuje pewien element, który dodaje mu uroku, a jest nim kapelusz. Stąd nazwa tego mememoina – Dogwifhat (WIF) – który tak samo jak Bonk, jest wybijany na blockchainie Solany.

Kryptowaluta ta cieszy się od początku sporym zainteresowaniem entuzjastów tego rodzaju aktywów, bowiem jego kurs zdążył zaliczyć rajd o 227 000 % w niecały miesiąc. W momencie pisania tego artykułu cena WIF wynosi 0,18 dolara. Co więcej, w ciągu ostatnich 24 godzin jego wartość skoczyła o 125%. Jego kapitalizacja rynkowa natomiast znalazła się już na poziomie 189 milionów dolarów.

Ciekawe czy piesek w kapeluszu tak samo, jak PEPE uczyni z drobnych inwestorów milionerów na większą skalę. Jak na razie, otrzymujmy informacje od platformy analitycznej Arkham odnośnie przypadku tradera, który po zakupie WIF za 300 dolarów wyjął ponad 150 tys. dolarów z tej inwestycji.

Od memecoina po NFT

Motyw Dogwifhat stał się na tyle popularny w społeczności cyfrowych aktywów, że rozszerzył się w dość krótkim czasie również do sektora niewymiennych tokenów (NFT).

Powstała już specjalna kolekcja, oczywiście wybijana na Solanie, składająca się z 550 sztuk obrazków z psem w kapeluszu. Najtańszy z egzemplarzy można kupić obecnie za 13,2 SOL, czyli około 955 dolarów. Jeszcze kilka dni temu taki “obrazek” można było nabyć za mniej niż 15 dolarów.

Dogwifhatreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.