Wieloryby w ciągu 24h kupiły bitcoina za 2,9 mld USD, a europejski gigant bankowy wszedł na rynek BTC | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby w ciągu 24h kupiły bitcoina za 2,9 mld USD, a europejski gigant bankowy wszedł na rynek BTC

Wieloryby BTC

Pomimo spadków na wykresie cenowym bitcoina sprzed kilku dni, inwestorzy nie zwątpili w potencjał tego aktywa i wykorzystali moment, by dokupić go po niższej cenie. Wieloryby w ciągu doby kupiły aż 47 tys. BTC, a w międzyczasie okazało się, że drugi największy bank w Europie także kupił kryptowalutę.


  • Przed weekendem, w ciągu 24 godzin wieloryby kupiły 47 000 bitcoinów o wartości około 2,9 miliarda dolarów. CEO CryptoQuant stwierdził, że to wydarzenie oznacza “wejście w nową erę”,
  • Natomiast BNP Paribas, drugi co do wielkości bank w Europie, w złożonej do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) deklaracji przekazał, że również zdobył alokację na BTC za pośrednictwem ETF-u od BlackRock.

Inwestorzy nie rezygnują z bitcoina

Gdy kurs bitcoina spada, mądrym inwestorom przed oczami wyświetla się napis “promocja”. W czasie, gdy największa z kryptowalut przez pierwsze 3 dni maja była handlowana poniżej poziomu 60 tys. dolarów, to grube ryby z tego rynku ruszyły na zakupy “po taniości”.

Firma analityczna CryptoQuant przekazała wczoraj, że w ciągu 24 godzin wieloryby zgromadziły w swoich portfelach aż 47 tys. bitcoinów o wartości 2,9 miliarda dolarów (przy ówczesnym kursie).

Dyrektor generalny tej platformy – Ki Young Ju – stwierdził, że to posunięcie ze strony silnych graczy z tego rynku pokazuje, że “wkraczamy w nową erę”. Co miał na myśli?

Zapewne to, że instytucje nie postrzegają już cyfrowego złota wyłącznie w kategorii spekulującego aktywa o wysokim ryzyku, a bardziej długoterminową inwestycję pokładając zaufanie w jego wzrosty wartości. Ta sytuacja pokazała, że ze spokojem podeszli do ostatniej korekty jako do okazji zakupowej.

Dowodem na to jest chociażby fakt, że w końcu udało się odwrócić sytuację w przypadku ETF-u od Grayscale, który dotychczas notował stałe odpływy netto od momentu jego uruchomienia w styczniu br.

Teraz to tego funduszu giełdowego zaczęło w końcu wpływać więcej środków, niż go opuszczać. Jest to jeden z czynników, który pozwolił bitcoinowi na częściowe odrobienie strat i powrót do ceny powyżej 60 tys. dolarów.

Kolejny bank otwiera się na BTC

Jednym z katalizatorów kolejnego bull runu na bitcoina jest jego adopcja przez instytucje. Ku temu właśnie powołano do życia spotowe ETF-y śledzące cenę największej z kryptowalut, by za ich pośrednictwem inwestorzy instytucjonalni mogli zdobywać alokację na nią.

Teraz dowiadujemy się ze zgłoszenia 13F, które tego typu podmioty zarządzający aktywami o wartości przekraczające 100 milionów dolarów muszą co kwartał ujawniać w regulatorów, że na rynek bitcoina wszedł drugi największy bank w Europie, czyli BNP Paribas.

Ten co prawda zakupił udziały za skromne 40 tys. dolarów, czyli nawet nie całego 1 BTC w ramach funduszu iShares Bitcoin Trust (IBIT) należący do BlackRock, ale jest to znaczące jest rozpoczęcie przygody z tym rynkiem przez tego giganta.

Wieloryby BTC



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.