W lutym z DeFi skradziono 21 mln USD

W lutym z DeFi skradziono 21 mln USD

Anna Sutowicz
Strona internetową podszywającą się pod oficjalną stronę zrzutu Arbitrum

Platformy DeFi straciły w ubiegłym miesiącu ponad 21 milionów dolarów na rzecz hakerów.


Re-entrancy, ataki na wyrocznię cenową i exploity w 7 protokołach spowodowały, że zdecentralizowana przestrzeń finansowa (DeFi) straciła w lutym co najmniej 21 milionów dolarów w kryptowalutach. Takie informacje podaje platforma analizy danych DefiLlama.

Jednym z największych w miesiącu był atak flash loan re-entrancy na Platypus Finance, który doprowadził do utraty 8,5 mln USD środków.

Ataki DeFi w lutym 2023
W lutym platformy DeFi doświadczyły 7 ataków. Źródło: DefiLlama

Ataki na DeFi w lutym

1 lutego BonqDAO ujawnił, że jego protokół Bonq został narażony na atak oracle, który pozwolił exploitowi manipulować ceną tokena AllianceBlock (ALBT). Wartość naruszenia oszacowano na 1,7 mln USD. Kolejny atak wydarzył się zaledwie dzień później. Wówczas zdecentralizowana giełda Orion Protocol poniosła straty w wysokości około 3 mln USD w wyniku ataku re-entrancy.

CEO Orion Protocol Alexey Koloskov potwierdził wtedy atak, zapewniając wszystkich, że wszystkie fundusze użytkowników są bezpieczne:

Mamy powody, aby wierzyć, że problem nie był wynikiem jakichkolwiek niedociągnięć w naszym rdzennym kodzie protokołu – powiedział Koloskov.

Protokół DeFi dForce network także padł ofiarą re-entrancy w lutym. Atak poskutkował stratami w wysokości około 3,65 mln USD. Kolejne ataki na DeFi wymienione w raporcie dotyczyły Hope Finance – na kwotę 1,86 mln USD, Dexible – 2 mln USD, LaunchZone – 700 000 USD.

Raport Crypto Crime

Firma Chainalysis zajmująca się danymi blockchain w swoim raporcie „2023 Crypto Crime” ujawniła, że w 2022 roku hakerzy ukradli 3,1 miliarda dolarów z protokołów DeFi.

Strona internetową podszywającą się pod oficjalną stronę zrzutu Arbitrum



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.