Fantom

#59 FTM
$0.3186 4.22%
All Time High (ATH)
$3.48
28.10.2021
Market Cap
$893.17 M 4.22%
Rank 59 / 3,712
Wolumen (24h)
$58.63 M 4.22%
19 BTC
Podaż obiegowa
2803634835.53
Max 3175000000

Wykres Fantom - Kurs FTM

Przelicznik FTM

FTM
Fantom [FTM]
USA
USD
Polska
PLN

Fantom - FAQ

Czym jest Fantom (FTM)?

Kto stworzył Fantom?

Co to jest Lachesis?

Co to jest Opera?

Jakie są unikalne cechy Fantom?

Kryptowaluta Fantom - Informacje

Charakterystyka Fantom [FTM]

Fantom jest zdecentralizowaną, otwartoźródłową platformą smart contract dla zdecentralizowanych aplikacji (dApps) i cyfrowych aktywów. Jest jednym z wielu sieci blockchain stworzonych w celu zapewnienia alternatywy dla Ethereum. Główna sieć Fantom, zwana mainnet, została uruchomiona w grudniu 2019 roku. Jej architektura ma na celu zapewnienie skutecznego rozwiązania dla problemu Trilemma Blockchain, zapewniając równowagę między skalowalnością, bezpieczeństwem i decentralizacją.

Kluczowe wnioski

  • Fantom oferuje większą skalowalność i niższe koszty w porównaniu do platformy smart contract Ethereum.
  • Platforma pozwala użytkownikom tworzyć i wdrażać swoje własne niezależne sieci.
  • Każda aplikacja zbudowana na Fantom działa na swoim unikalnym blockchainie, korzystając jednocześnie z bezpieczeństwa i szybkości blockchainu Fantom.
  • Struktura sieci Fantom umożliwia tworzenie dApps o różnej wielkości i formie.

Struktura sieci Fantom

Fantom działa na bazie autorskiego mechanizmu konsensusu Proof-of-Stake (PoS) o nazwie Lachesis, który zapewnia szybkość i bezpieczeństwo sieci Fantom. Lachesis jest mechanizmem konsensusu aBFT, co oznacza, że dane sieciowe mogą być przetwarzane w różnych czasach, a sieć może tolerować nawet jedną trzecią uczestników angażujących się w błędne lub złośliwe działania, bez powodowania szkód dla procesów sieciowych.

Blockchain Fantom: Opera

Platforma Opera, zasilana przez aparat konsensusu Lachesis, jest główną platformą sieci Fantom. Opera jest środowiskiem otwartym na rozwój, które oferuje pełen zakres możliwości smart contract, takich jak Ethereum, dzięki wsparciu dla języka programowania Solidity i integracji z Ethereum Virtual Machine (EVM).

Staking Fantom, Token FTM i pakiet DeFi

Token FTM jest natywnym tokenem ekosystemu blockchain Fantom. Tokeny FTM są wykorzystywane do stakingu, zarządzania, płatności i opłat w sieci.

Fantom Giełdy - gdzie kupić

Fantom - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
FTM $0.3186 4.22%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.