USA: syn uśpił ojca, żeby przenieść bitcoiny o wartości 400 000 USD | Wiadomości | CrypS.

USA: syn uśpił ojca, żeby przenieść bitcoiny o wartości 400 000 USD

Redaktor: Albert Czajkowski
skonfiskowany bitcoin

24-latek ze stanu Maryland podał ojcu herbatę z benzodiazepiną, żeby uśpić go, uzyskać dostęp do dwuetapowej weryfikacji w jego telefonie i włamać się na konto z kryptowalutami o wartości 400 000 dolarów. Historię, która wydarzyła się kilka lat temu, opisał wczoraj The Washington Post.

Sędzia okręgowy hrabstwa Montgomery, David Lease, który prowadził sprawę, stwierdził że czyn 24-letniego Liama Ghershony’iego był odrażający i całkowicie nie do przyjęcia. Początkowo młody mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, jednak po uwzględnieniu głosów rodziny i zapisaniu go na odwyk narkotykowy, spędził w więzieniu tylko 125 dni.

Liam Ghershony był jedynakiem dorastającym na bogatych przedmieściach Waszyngtonu. Jego rodzice rozwiedli się, a on zamieszkał z ojcem. Po skończeniu szkoły średniej prowadził swój biznes – internetowy sklep z ubraniami. W pewnym momencie zaczął doradzać ojcu w sprawie inwestowania w kryptowaluty. Założyli wspólne konto, na które wpłacili 100 000 dolarów. W 2018 roku, gdy jego wartość wzrosła, sprzedali część coinów zarabiając 350 000 USD.

Narkotyki i spadająca cena bitcoinów

W międzyczasie młody Ghershony wpadł w uzależnienie od narkotyków. Według akt sądowych zażywał ogromne ilości benzodiazepin w połączeniu z Adderallem i kokainą. Liam zaczynał mieć paranoję na punkcie spadającej ceny bitcoinów, które pozostały na ich koncie. Przekonywał ojca do sprzedaży kryptowalut. Ten, widząc co dzieje się z synem, wprowadził dwuetapową weryfikację.

 Starszy Ghershony wspominał wymianę zdań z Liamem, do której doszło niedługo przed podaniem mu herbaty z benzodiazepiną:

– Tato, musisz sprzedać.
– Nie, musisz przestać brać narkotyki – odpowiedział ojciec.

Benzodiazepina w herbacie

Wkrótce Liam wdrożył w życie plan B. Po kolacji spędzonej z ojcem w pobliskiej restauracji, wrócili do domu, gdzie przygotował dwa kubki zaprawionej herbaty. Mikstura bardzo szybka powaliła starszego Ghershony’iego, co zaniepokoiło syna, który zapiął mu na nadgarstku zegarek Apple Watch, żeby monitorować pracę serca.

Później używając telefonu ojca do przejścia weryfikacji, opróżnił ich konto ze wszystkich bitcoinów, których wartość sięgała wówczas 400 000 dolarów. Przeniósł je na własny rachunek i od razu przekonwertował 2/3 na Ethereum. Następnie opuścił mieszkanie, myśląc że jego tata szybko się obudzi. Zostawił przy nim wiadomość na kartce, w której napisał, że nie musiało tak być oraz, że zrobił to dla ich wspólnego dobra, obiecując “dam ci najlepszą emeryturę”.

Liam nie przewidział jednak, że jego ojciec ma dużo mniejszą tolerancję na narkotyki niż on. Zmartwiony przyjaciel starszego Ghershony’ego znalazł go po dwóch dniach, wciąż nieprzytomnego, na podłodze w sypialni. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, w którym spędził cztery dni, wychodząc z ciężkiego odwodnienia i ostrej dysfunkcji narządów.

Liam Ghershony ma w tej chwili 25 lat i przebywa w ośrodku leczenia uzależnień. W rozmowie z Washington Post, powiedział:

Zrobiłem wiele szalonych i pokręconych rzeczy, kiedy brałem. Noszę to ze sobą — poczucie winy i wstyd. I chcę się tym zająć, gdy wrócę do zdrowia.

Czy ojciec wymienił Ethereum z powrotem na bitcoiny po odzyskaniu środków? Niestety artykuł nie dostarcza odpowiedzi na to pytanie. Wnioskując po opisie wydarzeń, do opisanej sytuacji mogło dojść na początku maja 2020 roku. Przyjmując średnią cenę Ethereum z tamtych dni, czyli około 200 dolarów za sztukę, Liam mógł kupić nawet 1320 ETH (teraz $...). Gdyby całość środków pozostała w bitcoinach mogłoby to być dzisiaj $....

skonfiskowany bitcoin



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.