Uniswap v3 padł ofiarą ataku phishingowego | Wiadomości | CrypS.

Uniswap v3 padł ofiarą ataku phishingowego

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
uniswap

Szef giełdy Binance, Changpeng Zhao, twierdził, że badacze platformy odkryli potencjalną lukę w wersji trzeciej Uniswap (v3). Później okazało się jednak, że był to atak phishingowy na użytkownika, a nie luka w protokole.


Według Zhao, napastnik wyprowadził z protokołu 4295 ETH (4,6 mln USD w chwili pisania tego tekstu) i wysłał je do miksera Tornado Cash. Według firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem PeckShield, przeprowadził on atak na dostawcę płynności (LP).

Jednym z pierwszych, którzy poinformowali o kampanii phishingowej był specjalista ds. bezpieczeństwa Harry Denly. Zauważył, że napastnicy wysłali złośliwe tokeny zakamuflowane jako airdrop z Uniswap na ponad 70 000 adresów.

Ofiary zainteresowane tokenami są przekierowywane na stronę oszustwa. Hakerzy następnie kradną środki. Nie jest jeszcze znana liczba poszkodowanych użytkowników ani całkowita kwota strat.

Potwierdzenie od twórcy Uniswap

Twórca protokołu Uniswap, Hayden Adams, potwierdził, że była to kampania phishingowa. Odradził też klikanie w linki, które mogą być złośliwe.

Changpeng Zhao z kolei napisał, że skontaktował się z zespołem Uniswap i potwierdził, że protokół jest bezpieczny.

Niektórzy użytkownicy podkreślali, że na Twitterze nie należy zamieszczać niezweryfikowanych oświadczeń. “Zwłaszcza jeśli ma się miliony followersów”.

uniswap

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.