Tylko nieliczne firmy kryptowalutowe zarejestrowały się w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).
Mimo twierdzeń Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że rejestracja w agencji jest tak prosta, jak wypełnienie formularza na stronie internetowej, jedynie 9 firm kryptowalutowych dotychczas przeszło przez ten proces pomyślnie. Takie informacje podaje Axios. Zdaniem przynajmniej jednej z firm, której udało się ukończyć rejestrację – system wymaga poprawy. Alan Silbert, dyrektor generalny giełdy kryptowalut INX, stwierdził:
SEC musi stworzyć bardziej przyjazne środowisko dla ludzi próbujących przestrzegać prawa.
Nie jest wiadomo, ile firm kryptowalutowych próbowało się zarejestrować i zakończyło się to niepowodzeniem albo po prostu zrezygnowało w trakcie procesu rejestracji.
SEC
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (The U.S. Securities and Exchange Commission, SEC) to niezależna federalna rządowa agencja regulacyjna. Została powołana przez Kongres w 1934 roku. Komisja jest odpowiedzialna m.in. za ochronę inwestorów, utrzymanie prawidłowego funkcjonowania rynków umów inwestycyjnych i ułatwianie tworzenia kapitału.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
