Tron staje się zdecentralizowaną organizacją DAO | Wiadomości | CrypS.

Tron staje się zdecentralizowaną organizacją DAO

Zerelik Maciej
Założyciel Tron, Justin Sun, odpiera zarzuty o bombowe oskarżenia o Poloniex

Fundacja Tron postanowiła zakończyć działalność w lipcu 2021 roku, a sieć Tron jest obecnie na tyle samowystarczalna i zdecentralizowana, aby stać się w pełni rozwiniętą Zdecentralizowaną Organizacją Autonomiczną (DAO).

Tron DAO

Poinformował o tym na Twitterze profil Tron DAO. W poście podkreślono, że historyczna misja uczynienia sieci Tron w pełni zdecentralizowaną została zakończona.

Założyciel projektu, Justin Sun, zrezygnował z funkcji CEO już w grudniu. Wszystko więc wydaje się być na dobrej drodze do tego, aby Fundacja Tron na dobre zamknęła swoje drzwi i pozwoliła DAO przejąć zarządzanie siecią.

Tak więc teraz strona referencyjna Tron.network przejdzie z Fundacji do DAO, a protokół blockchain stanie się w pełni zdecentralizowany.

Tron w liczbach

Na profilu Tron DAO na Twitterze opublikowano również zaktualizowane liczby dot. sieci.

Całkowita liczba kont przekroczyła 69 milionów, natomiast łączna liczba transakcji zarejestrowanych na blockchainie osiągnęła 2,72 miliarda. Dodatkowo, TVL sieci osiągnął wartość 10,9 miliarda dolarów.

Warto zauważyć, że od dłuższego czasu na Tronie dokonuje się wielu transakcji tokenami USDT, ponieważ transakcje na Ethereum są bardzo drogie. Wielu użytkowników wybiera Tron jako szybką i tanią sieć do przesyłania USDT, co znacznie zwiększyło jej wykorzystanie.

W rzeczywistości, od końca 2020 roku, liczba transakcji wzrosła z mniej niż miliona do ponad 3 milionów. Szczyt wystąpił w czerwcu i lipcu 2021 roku, z ponad 9 milionami transakcji w ciągu jednego dnia.

Założyciel Tron, Justin Sun, odpiera zarzuty o bombowe oskarżenia o Poloniex
reklama
reklama