Token kultowego serialu wraca na rynek. Nie dajcie się znowu oszukać | Wiadomości | CrypS.

Token kultowego serialu wraca na rynek. Nie dajcie się znowu oszukać

Scam

Na rynku kryptowalut często pojawiają się tokeny inspirowane np. kulturowymi fenomenami. Dla przykładu można wskazać dogecoina, który swoją popularność zawdzięcza Piesełowi, psu-memowi, czy shiba inu (kryptowaluciarze mają dziwną słabość do memów i psiaków). Na rynku jest też token Squid Game (SQUID), inspirowany serialem o tym tytule. Tyle że to dość kontrowersyjny projekt.


Token Squid Game

Pierwotnie wprowadzony na rynek pod koniec 2021 r., SQUID zyskał rozgłos nie tylko ze względu na popularność serialu, ale dramatyczny spadek kursu i skandal z udziałem jego twórców. Teraz, co jest dziwne i pokazuje, że niektórzy inwestorzy nie lubią odrabiać prac domowych, projekt wraca do żywych.

Mówimy zaś o tokenie, który wcześniej spadł o… 99,99%. Nieźle, z milionera zrobiłby drobnego ciułacza!

Kurs spadł ponoć w wyniku manipulacji twórców, którzy uciekli z około 3,4 milionami USD wyssanymi z projektu.

Token-zombie

Dziś SQUID cieszy się jednak ponownym zainteresowaniem ze strony traderów. Powód? Chyba start emisji „Squid Game the Challenge”, reality show inspirowanego popularnym serialem Netflixa. Nie ma co, mocne fundamenty!

Choć przypomina to budowanie domu na bagnie, z jakiś dziwnych powodów inwestorzy znów kupują token. W chwili pisania tego tekstu cena SQUID wynosi 0,0109 USD. Wolumen obrotu w skali doby wynosi 338 890 USD.

Jeśli chodzi o wyniki historyczne, 18 listopada 2021 r. SQUID osiągnął swój najwyższy poziom w historii (ATH) na poziomie 0,2512 USD. I odwrotnie, najniższy poziom od momentu pierwszej emisji (ATL) odnotowano 14 maja 2023 r. na poziomie 0,0041 USD.

Źródło: coinmarketcap.com

Uwaga, to może być pułapka!

Warto zauważyć, że odrodzenie się SQUID może być próbą ponownego oszukania ludzi (wnioskując z natury demokracji, ci ostatni potrafią nie uczyć się na błędach!).

CoinMarketCap ostrzega więc tych, którzy interesują się tokenem, że twórca kontraktu, na którym opiera się SQIUD, może go zmodyfikować (wyłączyć sprzedaż, zmienić opłaty, wybić lub przenieść tokeny) i oszukać nabywców. Zresztą wcześniej już to zrobiono. Portal radzi więc zachować ostrożność przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z inwestycją w SQIUD.




reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.