Token Squid Game wzrósł o 40000 %, ale nie można go sprzedać | Wiadomości | CrypS.

Token Squid Game wzrósł o 40000 %, ale nie można go sprzedać

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
squid game

Kryptowalutowy token zainspirowany hitowym serialem Netflixa Squid Game wzrósł o ponad 40 000%, podobnie jak kilka innych tak zwanych “meme coinów”. Jednak mechanizm tokenów wygląda podejrzanie.

Projekt Binance Smart Chain o nazwie SquidGame stworzył token SQUID, obiecując użytkownikom możliwość wzięcia udziału w grach online opartych na hitowym serialu Netflix.

Jeszcze we wtorek, sześć dni po jego uruchomieniu, SQUID kosztował zaledwie 0,012 USD. Od tego czasu wzrósł jednak o ponad 40 000% i obecnie handluje na poziomie prawie 5,5 dolara.

Na stronie internetowej SquidGame, deweloperzy przedstawiają plany interaktywnej gry, w której posiadacze mogą stakować tokeny SQUID, aby wziąć udział w rozgrywkach online inspirowanych serialem Netflxa. Zgodnie z białą księgą projektu, każda gra wymaga innej liczby tokenów. Aby wziąć udział w najdroższej rozgrywce, trzeba postawić aż 15 000 tokenów SQUID, wartych przy obecnych cenach prawie 75 000 USD.

Do rozpoczęcia każdej gry potrzebnych jest 456 graczy. Ostatecznie jeden zwycięzca zgarnie 90% puli, a pozostałe 10% trafi do twórców gry.

Paraboliczny wzrost ceny tokena SQUID jest częściowo spowodowany “mechanizmem anty-dumpowym” projektu. Posiadacze są w stanie sprzedać SQUID tylko w wysokości połowy siły nabywczej puli handlowej.

Mechanizm “anty-dump” spowodował, że wiele osób nie było w stanie sprzedać swoich tokenów SQUID. W sieci pojawiły się nawet spekulacje, że może to być scam.

squid game



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.