Tether wprowadza USDT do sieci Kusama | Wiadomości | CrypS.

Tether wprowadza USDT do sieci Kusama

Zerelik Maciej
tether usdt

Tether ogłosił uruchomienie USDT w kanarkowej sieci Polkadot – Kusama. Według firmy, ruch ten umożliwi deweloperom tworzenie aplikacji pozbawionych zaufania w ramach łańcuchów, społeczności i sieci.


Zgodnie z informacją prasową, USDT w momencie uruchomienia zostanie wykorzystany do zasilania transakcji na pierwszym parachainie Kusamy – Statemine.

Parachain umożliwia wdrażanie aktywów, w tym tokenizowanych dzieł sztuki i stablecoinów w sieci Kusama w sposób efektywny kosztowo. Rozwiązuje też problemy związane z bezpieczeństwem, skalowalnością i interoperacyjnością blockchainów.

USDT w kolejnej sieci to bez wątpienia kamień milowy. Obecnie stablecoin jest już dostępny na dziesięciu różnych łańcuchach, w tym Ethereum, Solana, Omni, Tron, Algorand, Liquid Network, EOS i Bitcoin Cash Standard Ledger Protocol.

Paolo Ardoino, CTO w Tether, powiedział:

Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem USD₮ na Kusamie, oferując swojej społeczności dostęp do najbardziej płynnego, stabilnego i zaufanego stablecoina w przestrzeni tokenów cyfrowych.

Dla tych, którzy wierzą w znaczenie zdecentralizowanych ekosystemów bez zezwoleń, Kusama jest doskonałym odzwierciedleniem tego etosu. Jest to platforma zbudowana po to, by oddać kontrolę w ręce użytkowników, a my nie możemy się doczekać, by stać się istotnym aktywem w jej rosnącym ekosystemie.

W dalszej części komunikatu czytamy,

To ogłoszenie jeszcze bardziej umacnia pozycję Tethera jako najbardziej rozpowszechnionego stablecoina, który był pionierem tej koncepcji w przestrzeni cyfrowych tokenów.

tether usdt
reklama
reklama