Tether wprowadza USDT do sieci Kusama | Wiadomości | CrypS.

Tether wprowadza USDT do sieci Kusama

Redakcja
tether usdt

Tether ogłosił uruchomienie USDT w kanarkowej sieci Polkadot – Kusama. Według firmy, ruch ten umożliwi deweloperom tworzenie aplikacji pozbawionych zaufania w ramach łańcuchów, społeczności i sieci.


Zgodnie z informacją prasową, USDT w momencie uruchomienia zostanie wykorzystany do zasilania transakcji na pierwszym parachainie Kusamy – Statemine.

Parachain umożliwia wdrażanie aktywów, w tym tokenizowanych dzieł sztuki i stablecoinów w sieci Kusama w sposób efektywny kosztowo. Rozwiązuje też problemy związane z bezpieczeństwem, skalowalnością i interoperacyjnością blockchainów.

USDT w kolejnej sieci to bez wątpienia kamień milowy. Obecnie stablecoin jest już dostępny na dziesięciu różnych łańcuchach, w tym Ethereum, Solana, Omni, Tron, Algorand, Liquid Network, EOS i Bitcoin Cash Standard Ledger Protocol.

Paolo Ardoino, CTO w Tether, powiedział:

Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem USD₮ na Kusamie, oferując swojej społeczności dostęp do najbardziej płynnego, stabilnego i zaufanego stablecoina w przestrzeni tokenów cyfrowych.

Dla tych, którzy wierzą w znaczenie zdecentralizowanych ekosystemów bez zezwoleń, Kusama jest doskonałym odzwierciedleniem tego etosu. Jest to platforma zbudowana po to, by oddać kontrolę w ręce użytkowników, a my nie możemy się doczekać, by stać się istotnym aktywem w jej rosnącym ekosystemie.

W dalszej części komunikatu czytamy,

To ogłoszenie jeszcze bardziej umacnia pozycję Tethera jako najbardziej rozpowszechnionego stablecoina, który był pionierem tej koncepcji w przestrzeni cyfrowych tokenów.

tether usdt



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.