Tether otrzymał nowy pozew zbiorowy | Wiadomości | CrypS.

Tether otrzymał nowy pozew zbiorowy

Zerelik Maciej
Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie

Po raz drugi w ciągu czterech miesięcy został złożony pozew zbiorowy przeciwko emitentowi stablecoinów Tether.

Skarga prawna została złożona przez obywateli Stanów Zjednoczonych Matthew Andersona i Shawna Dolifke w sądzie w Nowym Jorku. Powodowie reprezentują innych członków społeczności, którzy kupili USDT.

W dokumencie złożonym w zeszłym tygodniu, powodowie oskarżyli firmę o fałszywe przedstawienie wsparcia stablecoina. Według nich, Tether twierdził, że USDT jest w 100% wspierany przez dolary amerykańskie. Tym samy jednak „wprowadzał konsumentów w błąd”. We fragmencie pozwu czytamy:

Powodowie i członkowie klasy nie kupiliby lub zapłaciliby znacznie mniej, za tokeny Tether, gdyby wiedzieli, że zabezpieczenie było fałszywe.

Powodowie twierdzą, że są uprawnieni do „odszkodowań wyrównawczych i wtórnych”, które zostaną ustalone podczas rozprawy sądowej.

Tether odpowiada

Tether wydał oficjalną odpowiedź, opisując złożenie pozwu jako „nonsens”. W poniedziałkowym wpisie na blogu firma stwierdziła, że powodowie „szukają ogromnej wypłaty w oparciu o całkowicie bezpodstawne roszczenia”. Firma dodała, że będzie „agresywnie walczyć” z powodami.

Jest to drugi raz, kiedy Tether stanął w obliczu pozwu zbiorowego w ciągu czterech miesięcy. We wrześniu Tether wygrał podobną sprawę sądową po tym, jak grupa traderów twierdziła, że emitent stablecoinów manipulował rynkiem kryptowalut. Sąd orzekł jednak na korzyść Tethera.

W lutym prokurator generalny Nowego Jorku Letitia James ukarała firmę grzywną w wysokości 18,5 miliona dolarów za prowadzenie „nielegalnych działań w Nowym Jorku”.

Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie
reklama
reklama