Tether otrzymał nowy pozew zbiorowy | Wiadomości | CrypS.

Tether otrzymał nowy pozew zbiorowy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie

Po raz drugi w ciągu czterech miesięcy został złożony pozew zbiorowy przeciwko emitentowi stablecoinów Tether.

Skarga prawna została złożona przez obywateli Stanów Zjednoczonych Matthew Andersona i Shawna Dolifke w sądzie w Nowym Jorku. Powodowie reprezentują innych członków społeczności, którzy kupili USDT.

W dokumencie złożonym w zeszłym tygodniu, powodowie oskarżyli firmę o fałszywe przedstawienie wsparcia stablecoina. Według nich, Tether twierdził, że USDT jest w 100% wspierany przez dolary amerykańskie. Tym samy jednak “wprowadzał konsumentów w błąd”. We fragmencie pozwu czytamy:

Powodowie i członkowie klasy nie kupiliby lub zapłaciliby znacznie mniej, za tokeny Tether, gdyby wiedzieli, że zabezpieczenie było fałszywe.

Powodowie twierdzą, że są uprawnieni do “odszkodowań wyrównawczych i wtórnych”, które zostaną ustalone podczas rozprawy sądowej.

Tether odpowiada

Tether wydał oficjalną odpowiedź, opisując złożenie pozwu jako “nonsens”. W poniedziałkowym wpisie na blogu firma stwierdziła, że powodowie “szukają ogromnej wypłaty w oparciu o całkowicie bezpodstawne roszczenia”. Firma dodała, że będzie “agresywnie walczyć” z powodami.

Jest to drugi raz, kiedy Tether stanął w obliczu pozwu zbiorowego w ciągu czterech miesięcy. We wrześniu Tether wygrał podobną sprawę sądową po tym, jak grupa traderów twierdziła, że emitent stablecoinów manipulował rynkiem kryptowalut. Sąd orzekł jednak na korzyść Tethera.

W lutym prokurator generalny Nowego Jorku Letitia James ukarała firmę grzywną w wysokości 18,5 miliona dolarów za prowadzenie “nielegalnych działań w Nowym Jorku”.

Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie



reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.