Tether jest zagrożeniem dla rynku kryptowalut! Ostrzega bank JPMorgan, a CEO firmy im odpowiada | Wiadomości | CrypS.

Tether jest zagrożeniem dla rynku kryptowalut! Ostrzega bank JPMorgan, a CEO firmy im odpowiada

Jacek Walewski
Tether [USDT]

Tether jest zagrożeniem dla kryptowalut. Teza ta jest powtarzana od lat. Teraz ponownie podnieśli ją analitycy z banku JPMorgan.


  • Tether jest zagrożeniem dla rynku kryptowalut, wskazuje JPMorgan.
  • Bank jest zdania, że problemy stablecoina zaczną się, gdy w życie wejdą stosowne regulacje w Europie i USA.

Tether jest zagrożeniem?

Choć niedawno Tether pochwalił się swoimi świetnymi wynikami finansowymi, projekt nadal nie budzi entuzjazmu niektórych graczy na rynku. Teraz ostrzega przed nim JPMorgan.

Tether jest zagrożeniem ze względu na brak zgodności z przepisami i przejrzystości

– napisali w czwartkowym raporcie analitycy banku pod przewodnictwem Nikolaosa Panigirtzoglou.

(…) postrzegamy rosnącą koncentrację [kapitału] Tethera w ciągu ostatniego roku jako negatywną dla rynku stablecoinów i szerzej ekosystemu kryptowalut

– dodali.

Analitycy twierdzą, że emitent stablecoina może mieć problemy w paru jurysdykcjach. W USA zagrożeniem może być przegłosowanie ustawy Clarity for Payment Stablecoins Act. W Unii Europejskiej ma chodzić o MiCA. Nowe przepisy zwiększą naciski na firmy emitujące stablecoiny, by te działały w bardziej klarowny sposób. Z szaf mogą zacząć wypadać trupy, jak zdaje się sugerować JPMorgan.

Czy w szafach są pochowane zwłoki?

Pytanie, czy faktycznie Tether ma co chować. Jak twierdzą najbardziej zainteresowani, w szafach poukrywane mają tylko ładne krawaty.

Cieszę się, że JPMorgan uznaje znaczenie Tethera i technologii stablecoinów stworzonej przez naszą firmę

– przekazał mediom dyrektor generalny Tethera Paolo Ardoino.

Tyle że mówienie o koncentracji [kapitału przez Tethera] ze strony JPMorgan, największego banku na świecie, wydaje mi się nieco hipokryzją

– dodał.

Dalej wskazał, że „sukces USDT wynika z jego wiarygodności finansowej, dużych rezerw i zaangażowania na rzecz rynków wschodzących i krajów rozwijających się”.

I faktycznie, Tether jako spółka może pochwalić się zyskiem netto za 2023 r. w wysokości 6,2 miliarda USD, z czego 4 miliardy dolarów wygenerowano m.in. za pomocą amerykańskich obligacji skarbowych.

Po co nam stablecoiny?

JP Morgan wskazał też na znaczenie stablecoinów na rynku.

Stablecoiny działają jako łącznik między tradycyjnymi finansami a światem kryptowalut, funkcjonując jak „gotówka” w branży kryptowalut

– twierdzą analitycy.

Rozwój stablecoinów w praktyce oznacza przepływ większej liczby pieniędzy na rynek kryptowalut z branży tradycyjnych finansów, wskazują eksperci banku.




reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.