Tether z nowym rekordem! Firma jest na dużym finansowym plusie dzięki tym ruchom | Wiadomości | CrypS.

Tether z nowym rekordem! Firma jest na dużym finansowym plusie dzięki tym ruchom

Tether inwestycja Tether [USDT]

Tether odnotował rekordowy zysk w wysokości aż 2,85 miliarda USD. Chodzi o kwotę za czwarty kwartał 2023 roku. Jak emitent czołowego stablecoina zarobił tyle pieniędzy? I jak wyglądają jego finanse w skali całego roku?


  • Tether zarobił w 4. kw. 2023 r. ok. 3 mld USD.
  • To efekt inwestycji firmy m.in. w papiery wartościowe.
  • W skali całego roku spółka zarobiła 6,2 mld USD.

Tether i jego wielki zysk

Tether Holdings Limited, firma stojąca za stablecoinem tetherem, zarobił w ostatnim kwartale 2023 r. netto 2,85 mld USD. W jaki sposób? Zysk to tak naprawdę odsetki od posiadanych obligacji Skarbu Państwa. Do tego doszedł rosnący kurs bitcoina.

Z analizy Zippii wynika, że Tether zatrudnia dziś aż 125 osób. W ostatnim kwartale zysk netto na pracownika wzrósł do 22,8 mln USD.

Sytuacja finansowa Tethera

Jak zaś wyglądają finanse firmy w skali całego roku? Spółka może pochwalić się zyskiem netto w wysokości 6,2 miliarda USD, z czego 4 miliardy dolarów wygenerowano za pomocą amerykańskich obligacji skarbowych i innych inwestycji.

Łączne aktywa zarządzane przez Tethera obejmują 80,3 miliarda USD w amerykańskich obligacjach skarbowych, 2,8 miliarda USD ulokowanych w BTC, 3,5 miliarda USD, które “włożono” w złoto i wreszcie 1,5 miliarda USD w inwestycjach typu venture capital.

Jak to jednak możliwe, że tak bezpieczne aktywa jak obligacje dały Tetherowi tyle zarobić? Chodzi o ich oprocentowanie. W grudniu 2023 r. ich rentowność wyniosła aż 4,7%.

Emitent stablecoina wygenerował w 2023 r. nadwyżkę rezerw o wartości 5,4 miliarda USD. Ta pokrywa niespłacone pożyczki zabezpieczone o wartości 4,8 miliarda USD.

Tether z dumą ogłasza, że osiągnął swój cel, jakim było usunięcie ryzyka pożyczek zabezpieczonych z rezerw tokenów

– stwierdziła spółka w oświadczeniu.

Kontrowersje

Tether od dawna budzi jednak kontrowersje. Dlaczego? Wiele osób obawia się, że emitent tworzy “puste” jednostki swojego stablecoina.

Oznaczałoby to, że za 1 USDT nie stoi żaden walor. Tether byłby wtedy w praktyce walutą fiat. Jak jednak widać, finanse firmy są bardzo stabilne, co pozwala nam wierzyć w to, że sam stablecoin jest godny zaufania.

Tether inwestycja



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.