"Ten memecoin znacznie przekroczył moje oczekiwania". Vitalik Buterin dzieli się pozytywną historią | Wiadomości | CrypS.

“Ten memecoin znacznie przekroczył moje oczekiwania”. Vitalik Buterin dzieli się pozytywną historią

Shiba Inu

Współtwórca Ethereum przytoczył dziś sytuację sprzed kilku lat, gdy przeznaczył ogromną partię tokenów Shiba Inu na cele charytatywne. Jego wypowiedź miała pozytywny charakter w odniesieniu do topowego memecoina, bowiem programista przyznał, że SHIB miło go zaskoczył w kwestii wzrostu swojego kursu w tamtym czasie, przez co dotowany podmiot mógł jeszcze lepiej wykorzystać otrzymane środki.


  • Na początku działania projektu Shiba Inu w 2021 roku, jego główny twórca znany jako Shytoshi Kusama przekazał Buterinowi w prezencie aż 500 miliardów tokenów. Chciał tym zwrócić uwagę programisty na młodego memecoina licząc, że może ten nieco przypromuje SHIB,
  • Programista stojący za Ethereum przekazał natomiast sporą część tych środków na cele charytatywne, a dokładnie to do organizacji walczącej w Indiach z pandemią koronawirusa,
  • Wspominając dziś na X o tej sytuacji Buterin przyznał, że działał szybko spodziewając się, że kurs tokena mocno spadnie. Sytuacja jednak potoczyła się odwrotnie, a Vitalik napisał, że ten projekt pozytywnie go zaskoczył.

Vitalik Buterin pochwalił Shiba Inu

Paradoksalnie jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, że główny twórca Ethereum, czyli Vitalik Buterin, w ostatnim czasie nie udziela się za często na platformie społecznościowej X, bowiem wybrał jej zdecentralizowaną alternatywę w postaci Farcaster.

Jednakże dziś programista znów dołączył na byłym Twitterze do dyskusji dot. kryptowalutowych darowizn, gdy jeden z użytkowników dzielił się swoimi wątpliwościami co do tej formy przesyłania wsparcia finansowego. Jak wiadomo, kursy cyfrowych aktywów bywają bardzo niestabilne i coś, co jest warte dziś 1000 dolarów, jutro może być już wyceniane na mniejszą sumę, jak i wyższą.

Buterin opowiedział historię, gdy w 2021 roku przesłał 50 miliardów tokenów SHIB dla fundacji “Cryptorelief” wspierającej walkę z pandemią koronawirusa w Indiach, za którą stał Sandeep Nailwa (założyciel Polygon). Programista napisał, że “działał szybko” chcąc, by odbiorcy tej darowizny zdołali zamienić ją na waluty fiducjarne lub stablecoiny w przedziale od 10 mln do 50 mln USD.

Buterin spodziewał się bowiem, że z racji na swój spekulacyjny charakter, typowy dla memecoinów, kurs Shiba Inu może niebawem spaść nawet 100x w dół. Ku jego zaskoczeniu, wartość rynkowa tego projektu się zaczęła zwiększać.

SHIB znacznie przekroczył moje oczekiwania…

– pochwalił projekt.

Kusama reaguje na słowa Vitalika

Główny deweloper stojący za rozwojem ekosystemu Shiba Inu, w skład którego wchodzi m.in. sieć warstwy 2 Ethereum, czyli Shibarium, z entuzjazmem zareagował na słowa swojego kolegi po fachu.

Jak można zauważyć na załączonym GIF-ie, Kusama sugeruje, że jego projekt dopiero się rozkręca ze swoim działaniem i najlepsze dopiero przed nami.

W ciągu kilku godzin po ujawnieniu tej informacji kurs omawianego tokena wzrósł o ponad 5%, po czym zaliczył drobną korektę. W skali ostatnich 24h cena SHIB cofnęła się o niecałe 2%, ale już z perspektywy ostatnich 7 dni wartość kryptowaluty jest na plus o 18,29%.

Wykres cenowy Shiba Inu na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Shiba Inu



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.