Kryptowaluty
Wieloryby zgromadziły 122,588 BTC podczas ostatniego krachu
Niektórzy z najbardziej wpływowych posiadaczy Bitcoina kupili dołek podczas krachu na rynku w zeszłym tygodniu. Wieloryby zwiększają swoją ekspozycję Posiadacze dużych ilości bitcoinów (BTC) agresywnie kupują spadek w związku z ostatnią korektą cen, budząc optymizm w społeczności kryptowalut, że wyprzedaż może wkrótce się zakończyć.
Sojusz ropy i kryptowalut wzmocni wydobywców BTC
Kopacze bitcoinów w Ameryce Północnej połączyli siły z nafciarzami, aby wykorzystać nadmiar gazu ziemnego i ułatwić sobie wydobycie największej kryptowaluty. Według Agencji Reutera, górnicy bitcoinów wysyłają mobilne platformy wydobywcze na przyczepach do miejsc odwiertów ropy naftowej w Północnej Dakocie, aby wykorzystać nadmiar produkowanej energii
Vitalik Buterin krytykuje wypowiedź Elona Muska dotyczącą DOGE
Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, skrytykował Elona Muska za wypowiadanie się na temat zwiększenia skalowalności Dogecoin’a (DOGE) i obniżenia opłat w jego sieci. Krytyka społeczności kryptowalut na słowa Muska Założyciel Tesli i SpaceX, Elon Musk, opublikował 16 maja na Twitterze komentarz, wymieniając, co należy ulepszyć
Rząd USA szuka ofiar ataku na EtherDelta z 2017 roku
Służby specjalne Stanów Zjednoczonych oraz Biuro Prokuratora Stanów Zjednoczonych wydały apel do ofiar włamania EtherDelta z 2017 roku. Rząd chce, aby zgłosiły się i wypełniły kwestionariusz. Rząd Stanów Zjednoczonych poprosił ofiary włamania na giełdę EtherDelta o przekazanie szczegółów dotyczących incydentu w kwestionariuszu. EtherDelta była
Alternatywne chainy dla platform DEX i DeFi
Ostatnie miesiące obfitują w coraz to nowe doniesienia ze świata krypto na temat kolejnych ATH osiąganych przez topowe kryptowaluty, nowych blockchainowych projektów, jak również rosnącej społeczności skupionej wokół krypto. Od początku tego roku kapitalizacja całego rynku kryptowalut wzrosła niemal trzykrotnie, przekraczając zawrotne 2 biliony
Kryptowaluty to schemat Ponziego – twierdzi laureat Nagrody Nobla Paul Krugman
Amerykański ekonomista i laureat Nagrody Nobla- Paul Krugman, po raz kolejny podzielił się swoim negatywnym stanowiskiem wobec kryptowalut. Tym razem porównał je do schematu Ponziego. Ostatnie niekorzystne zmiany cen na rynku kryptowalut wywołały wiele negatywnych komentarzy. Przyłączył się do nich laureat Nagrody Nobla –
Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłu
Według 27-letniego Vitalika Buterina, twórcy Ethereum — Jeśli bitcoin będzie trzymał się swojej technologii dokładnie tak, jak było to do tej pory, istnieje duże ryzyko, że zostanie w tyle. Kilka słów od twórcy Ethereum Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział w wywiadzie dla CNN, kilka słów
Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 21.05]
Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain: Kuba skorzysta z kryptowalut Władze Kuby prowadzą dyskusję na temat wykorzystania kryptowalut w gospodarce. Ich adopcja może być czynnikiem, który pomoże w przezwyciężeniu problemów finansowych, z którymi boryka się państwo. Cyfrowe
Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe
Wzrost Monero (XMR) podyktowany jest planami wprowadzenia nowych przepisów w Stanach Zjednoczonych, odnoszących się do zgłaszania wszystkich transakcji kryptograficznych powyżej 10,000 dolarów. Nowe plany podatkowe w USA Nowy plan podatkowy w Stanach Zjednoczonych zaproponowany przez Joe Bidena wymagałby od giełd i depozytariuszy wprowadzenia bardziej
Holenderska giełda kryptowalut wygrywa z regulatorem. DNB wycofuje uciążliwy wymóg
Holenderski Bank Centralny (DNB) usunął kontrowersyjny wymóg dotyczący wycofywania środków z giełd kryptowalut. Wprowadzone w styczniu zasady, zobowiązywały je do weryfikacji zewnętrznych portfeli swoich klientów. DNB formally acknowledges complaints Bitonic and revokes wallet-verification requirementhttps://t.co/gEaE1P0mqo#bitcoin — Bitonic (@Bitonic) May 20, 2021 Giełda kryptowalut Bitonic ogłosiła,
