Circle planuje przekształcić się w bank federalny | Wiadomości | CrypS.

Circle planuje przekształcić się w bank federalny

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
usdc rezygnuje z adytów na temat swoich rezerw

Firma stojąca za drugim najpopularniejszym stablecoinem, USDC, nakreśliła swoje plany rozwoju w ciągu najbliższych kilku miesięcy. W poniedziałkowym wpisie na blogu, CEO Jeremy Allaire ujawnił, że emitent ma nadzieję stać się bankiem federalnym.

W ciągu trzech lat USDC osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 27,5 miliarda dolarów. Podczas gdy Tether, emitent stojący za USDT, napotkał sporo problemów prawnych, USDC ma reputację proaktywnej współpracy z organami regulacyjnymi.

Aby stać się bankiem federalnym, najbardziej zauważalną zmianą w strategii Circle byłoby podniesienie poziomu w zakresie nadzoru. W chwili obecnej Circle działa w oparciu o stanowe regulacje bankowe. Proponowane zmiany sprawiłyby, że Circle stałoby się bankiem podlegającym nadzorowi Rezerwy Federalnej i innych amerykańskich organów.

Stanowe przepisy bankowe są mniej rygorystyczne niż przepisy federalne, które miałyby wejść w życie wraz z ogłoszonym przez Circle posunięciem. Federalny nadzór będzie trzymał większą kontrolę nad firmą, ale wygląda na to, że Allaire wcale się tym nie martwi. W poście na blogu napisał:

Od momentu powstania, rezerwy USDC były związane z dopuszczalnymi zasadami inwestycyjnymi w ramach państwowych przepisów dotyczących transmisji pieniędzy, czyli tego, w jaki sposób jesteśmy dziś regulowani. Zasady te, jak i standardy Centrum, mają na celu ochronę konsumentów i zapewnienie płynności dolara w stosunku 1:1. Aby dać rynkowi dodatkową pewność poza faktem naszego nadzoru regulacyjnego, konsekwentnie i dobrowolnie publikujemy comiesięczne niezależne poświadczenia stron trzecich dotyczące wystarczalności rezerw USDC.

Prezes spółki zauważył, że Circle zawsze trzymało się najwyższych standardów regulacyjnych, przewyższając wymogi Bazylei III. Utrzymanie najwyższych standardów z pewnością sprawi, że przejście będzie dla Circle łagodniejsze. Allaire dodał też, że firma będzie nadal ściśle współpracować z ustawodawcami:

Będziemy proaktywnie współpracować z naszymi krajowymi odpowiednikami regulacyjnymi w zakresie ostatecznego komercyjnego przyjęcia nowych standardów cyfrowych walut dolarowych.

W zeszłym miesiącu Circle ogłosiło swoje plany wejścia na giełdę w ramach transakcji SPAC. Fuzja wyceniła firmę na 4,5 miliarda dolarów.

usdc rezygnuje z adytów na temat swoich rezerwreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.