SEC oskarża projekt DeFi o oszustwo na kwotę 30 mln USD | Wiadomości | CrypS.

SEC oskarża projekt DeFi o oszustwo na kwotę 30 mln USD

Zerelik Maciej
Kongres obawia się, że DeFi to finansowy 11 września

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przedstawiła zarzuty przeciwko projektowi pożyczek kryptowalutowych i dwóm jego kierownikom w związku z niezarejestrowaną ofertą papierów wartościowych.

Zgodnie z komunikatem prasowym, DeFi Money Market zebrał ponad 30 milionów dolarów w ciągu roku, sprzedając dwa różne rodzaje tokenów opartych na Ethereum: pierwszy obiecywał posiadaczom 6,25% odsetek, a drugi był tak zwanym „tokenem zarządzania” (coś podobnego do akcji z prawem głosu w tradycyjnej firmie).

Kiedy firma zdała sobie sprawę, że nie będzie w stanie spłacić posiadaczy tokenów, celowo błędnie przedstawiła swoją strategię inwestycyjną, próbując uspokoić sytuację.

SEC twierdzi, że oba tokeny – z których żaden nie został formalnie zarejestrowany – spełniały przyjętą definicję papieru wartościowego.

DeFi Money Market, do którego inwestorów zaliczał się Tim Draper, został zamknięty w lutym tego roku. W ramach ugody firma zgodziła się zwrócić 12 849 354 USD. Twórcy projektu – Gregory Keough i Derek Acree, zostali ukarani grzywną w wysokości 125 000 USD.

Komisarz SEC – Hester Peirce, nazwała DeFi Money Market projektem „DINO” – „Decentralized in Name Only” – nawiązując do akronimu RINO, który od dawna jest ulubionym skrótem wśród najwierniejszych wyznawców Partii Republikańskiej.

To dlatego, że model biznesowy DeFi Money Market nie był całkowicie kontrolowany przez kod. Firma i jej kierownictwo zarządzało pieniędzmi inwestorów, a nie system smart kontraktów. Firmy pod szyldem DeFi, czyli „zdecentralizowanych finansów”, zazwyczaj twierdzą, że eliminują potrzebę korzystania z pośredników takich jak banki i menedżerowie inwestycyjni.

Kongres obawia się, że DeFi to finansowy 11 września
reklama
reklama