SEC oskarża projekt DeFi o oszustwo na kwotę 30 mln USD | Wiadomości | CrypS.

SEC oskarża projekt DeFi o oszustwo na kwotę 30 mln USD

Redakcja
Kongres obawia się, że DeFi to finansowy 11 września

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przedstawiła zarzuty przeciwko projektowi pożyczek kryptowalutowych i dwóm jego kierownikom w związku z niezarejestrowaną ofertą papierów wartościowych.

Zgodnie z komunikatem prasowym, DeFi Money Market zebrał ponad 30 milionów dolarów w ciągu roku, sprzedając dwa różne rodzaje tokenów opartych na Ethereum: pierwszy obiecywał posiadaczom 6,25% odsetek, a drugi był tak zwanym “tokenem zarządzania” (coś podobnego do akcji z prawem głosu w tradycyjnej firmie).

Kiedy firma zdała sobie sprawę, że nie będzie w stanie spłacić posiadaczy tokenów, celowo błędnie przedstawiła swoją strategię inwestycyjną, próbując uspokoić sytuację.

SEC twierdzi, że oba tokeny – z których żaden nie został formalnie zarejestrowany – spełniały przyjętą definicję papieru wartościowego.

DeFi Money Market, do którego inwestorów zaliczał się Tim Draper, został zamknięty w lutym tego roku. W ramach ugody firma zgodziła się zwrócić 12 849 354 USD. Twórcy projektu – Gregory Keough i Derek Acree, zostali ukarani grzywną w wysokości 125 000 USD.

Komisarz SEC – Hester Peirce, nazwała DeFi Money Market projektem “DINO” – “Decentralized in Name Only” – nawiązując do akronimu RINO, który od dawna jest ulubionym skrótem wśród najwierniejszych wyznawców Partii Republikańskiej.

To dlatego, że model biznesowy DeFi Money Market nie był całkowicie kontrolowany przez kod. Firma i jej kierownictwo zarządzało pieniędzmi inwestorów, a nie system smart kontraktów. Firmy pod szyldem DeFi, czyli “zdecentralizowanych finansów”, zazwyczaj twierdzą, że eliminują potrzebę korzystania z pośredników takich jak banki i menedżerowie inwestycyjni.

Kongres obawia się, że DeFi to finansowy 11 wrześniareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.