CipherTrace wypuszcza finansowane przez DHS narzędzia do śledzenia Monero | Wiadomości | CrypS.

CipherTrace wypuszcza finansowane przez DHS narzędzia do śledzenia Monero

Zerelik Maciej
Czy to koniec prywatności Monero XMR?

Firma CipherTrace, zajmująca się analizą blockchain, ogłosiła premierę zestawu narzędzi służących do śledzenia monety prywatności Monero.

Zestaw ten, pozwala klientom firmy śledzić fundusze „wstecz od interesującej transakcji do jej źródła”. Zawiera on również odpowiednie do tego celu narzędzia wizualizacyjne.

Dyrektor generalny CipherTrace, Dave Jevans, stwierdził, że nowy produkt „zwiększa rentowność monet prywatności w dłuższej perspektywie”. Umożliwia bowiem giełdom i innym firmom kryptowalutowym spełnienie wymagań dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML).

Zestaw narzędzi będzie kosztował 16 000 USD rocznie od użytkownika. Skorzystać z niego będą mogli istniejący użytkownicy CipherTrace – przede wszystkim instytucje i agencje rządowe. CipherTrace złożył również wniosek o dwa amerykańskie patenty dla zestawu narzędzi.

Monero Toolset został sfinansowany przez DHS

Dzisiejsza informacja prasowa mówi, że narzędzia są „oparte na badaniach częściowo finansowanych przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego”.

CipherTrace początkowo zapowiedziało swoje narzędzie dla DHS w sierpniu 2020 roku. Badacze Monero szybko skrytykowali firmę za to, że nie udało jej się udowodnić realnej metody śledzenia. W przeciwieństwie do większości blockchainów, Monero opiera się na ukrytych adresach i innych dodatkowych funkcjach, które sprawiają, że analiza transakcji jest trudna, jeśli nie niemożliwa.

Dzisiejsze ogłoszenie nie podaje żadnych dalszych szczegółów na temat tego, jak produkt śledzenia CipherTrace faktycznie działa. W związku z tym krytyka ze strony społeczności Monero jest nadal aktualna.

Czy to koniec prywatności Monero XMR?
reklama
reklama