Xiaomi w Portugalii akceptuje płatności kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Xiaomi w Portugalii akceptuje płatności kryptowalutami

Konrad Juszczyk
xiaomi portugalia

Xiaomi nawiązał współpracę z firmą Utrust, aby umożliwić płatności w pięciu kryptowalutach (BTC, ETH, USDT, DASH, UTK).

Xiaomi akceptuje kryptowaluty

Oficjalny sklep chińskiego giganta technologicznego Xiaomi w Portugalii, Mi Store Portugal, podjął niedawno decyzję o akceptowaniu płatności w kryptowalutach. Bitcoin, Ethereum, Tether, Dash i Utrust mogą być teraz używane do zakupu produktów Xiaomi w Portugalii. Nowa opcja płatności jest możliwa dzięki partnerstwu z Utrust, europejską platformą płatności w technologii blockchain.

Mi Store Portugal jest jedynym oficjalnym sprzedawcą certyfikowanych produktów Xiaomi w Portugalii, działającym zgodnie z prawodawstwem europejskim, zauważa strona internetowa firmy. Firma posiada obecnie sześć sklepów stacjonarnych w całym kraju i jest w trakcie ekspansji. Warto podkreślić, że według danych firmy Counterpoint zajmującej się globalną analizą firm, Xiaomi wyprzedziło Apple jako drugi co do wielkości producent telefonów komórkowych na świecie w drugim kwartale 2021 roku, będąc tuż za Samsungiem.

Udział w rynku firm produkujących smartfony
Źródło: https://www.counterpointresearch.com/global-smartphone-share/

Jak mówi Pedro Maia, szef marketingu w Mi Store Portugal: Jesteśmy marką technologiczną, innowacyjną i przełomową. Z tego powodu zawsze chcemy być o krok do przodu przed innymi. Chcemy umożliwić wszystkim prawdziwym fanom technologii na zakup swoich ulubionych gadżetów za to, co jest obecnie uważane za „najbardziej technologiczną wersję pieniądza.

Biorąc pod uwagę fakt, że Portugalia jest uważana za najbardziej przyjazny dla kryptowalut kraj europejski ze względu na swoje przepisy podatkowe, nic dziwnego, że Xiaomi wybrało właśnie ten kraj jako platformę testową dla płatności kryptograficznych.

xiaomi portugalia
reklama
reklama