Xiaomi w Portugalii akceptuje płatności kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Xiaomi w Portugalii akceptuje płatności kryptowalutami

Redaktor: Albert Czajkowski
xiaomi portugalia

Xiaomi nawiązał współpracę z firmą Utrust, aby umożliwić płatności w pięciu kryptowalutach (BTC, ETH, USDT, DASH, UTK).

Xiaomi akceptuje kryptowaluty

Oficjalny sklep chińskiego giganta technologicznego Xiaomi w Portugalii, Mi Store Portugal, podjął niedawno decyzję o akceptowaniu płatności w kryptowalutach. Bitcoin, Ethereum, Tether, Dash i Utrust mogą być teraz używane do zakupu produktów Xiaomi w Portugalii. Nowa opcja płatności jest możliwa dzięki partnerstwu z Utrust, europejską platformą płatności w technologii blockchain.

Mi Store Portugal jest jedynym oficjalnym sprzedawcą certyfikowanych produktów Xiaomi w Portugalii, działającym zgodnie z prawodawstwem europejskim, zauważa strona internetowa firmy. Firma posiada obecnie sześć sklepów stacjonarnych w całym kraju i jest w trakcie ekspansji. Warto podkreślić, że według danych firmy Counterpoint zajmującej się globalną analizą firm, Xiaomi wyprzedziło Apple jako drugi co do wielkości producent telefonów komórkowych na świecie w drugim kwartale 2021 roku, będąc tuż za Samsungiem.

Udział w rynku firm produkujących smartfony
Źródło: https://www.counterpointresearch.com/global-smartphone-share/

Jak mówi Pedro Maia, szef marketingu w Mi Store Portugal: Jesteśmy marką technologiczną, innowacyjną i przełomową. Z tego powodu zawsze chcemy być o krok do przodu przed innymi. Chcemy umożliwić wszystkim prawdziwym fanom technologii na zakup swoich ulubionych gadżetów za to, co jest obecnie uważane za „najbardziej technologiczną wersję pieniądza.

Biorąc pod uwagę fakt, że Portugalia jest uważana za najbardziej przyjazny dla kryptowalut kraj europejski ze względu na swoje przepisy podatkowe, nic dziwnego, że Xiaomi wybrało właśnie ten kraj jako platformę testową dla płatności kryptograficznych.

xiaomi portugaliareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.