Kryptowaluty
Ukraińska polityk nie potrafiła przedstawić pochodzenia swoich kryptowalut
Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji stwierdziła, że znalazła „niedokładne informacje” na temat pochodzenia kryptowalut posiadanych przez deputowaną partii „Za Majbutne” – Annę Skorokhod. Według Slovoidilo, Skorokhod posiada 44 BTC (2,89 miliona dolarów), 130 ETH (620 660 dolarów) i 135 ETC (7 758 dolarów).
SEC odrzuca wniosek VanEck o spot ETF
Po serii opóźnień, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odrzuciła dziś wniosek firmy inwestycyjnej VanEck o uruchomienie funduszu giełdowego, który śledzi cenę Bitcoina w sposób bezpośredni. W swoim orzeczeniu SEC ponownie powołała się na obawy, że rynek spot jest podatny na „oszustwa i manipulacje”.
Tylko 12,9% podaży Bitcoina znajduje się na giełdach
Cena Bitcoina kontynuuje wspinaczkę w podobnym tempie, w jakim inwestorzy wycofują swoje fundusze z giełd kryptowalut. Tak wynika z analizy Glassnode. Obecnie na giełdach znajduje się zaledwie 12,9% podaży Bitcoina, czyli około 163 miliardów dolarów. Trend ten rozpoczął się w sierpniu, kiedy Bitcoin zaczął
Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 12.11]
Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. W dzisiejszym przeglądzie odwiedzimy Miami, Caracas i konferencję DealBook. Darmowe bitcoiny od Miami Prezydent Miami Francis Suarez zapowiedział, że jeżeli kryptowalutowe przychody miasta utrzymają się na dotychczasowym poziomie, mieszkańcy otrzymają
Miami rozda mieszkańcom darmowe bitcoiny
Według burmistrza Miami Francisa Suareza, każdy mieszkaniec miasta na Florydzie posiadający cyfrowy portfel będzie uprawniony do otrzymania dywidendy w postaci bitcoinów. – Będziemy pierwszym miastem w Ameryce, które wypłaci dywidendę w bitcoinie swoim mieszkańcom – powiedział Suarez we wczorajszym wywiadzie. Citycoins wprowadziło w sierpniu
Binance zawiesza wypłaty DOGE. Część klientów otrzymuje żądanie zwrotu środków
Część klientów Binance twierdzi, że giełda nie pozwala im na wypłatę środków, każąc zwrócić Dogecoiny, których nie mają. Problemy na platformie pojawiły się po aktualizacji sieci DOGE. Największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu, ogłosiła wczoraj tymczasowe wstrzymanie wypłat w sieci DOGE, tłumacząc to odkryciem
Otwarte pozycje na kontraktach futures Ethereum osiągnęły rekordowy poziom
Podczas gdy rynek kryptowalut testuje nowe rekordy wszech czasów, gwałtownie rośnie też wartość otwartych pozycji dla kontraktów terminowych na Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC). Dane Skew pokazują, że zagregowane otwarte pozycje kontraktów futures na ETH osiągnęły w środę wartość 12,6 mld USD. Tym samym
CEO Grayscale: Bitcoin ETF „stał się kwestią polityczną”
„Pytanie o to, czy amerykańskie organy regulacyjne zatwierdzą spotowy Bitcoin ETF stało się kwestią polityczną”. Tak uważa Michael Sonnenshein, dyrektor generalny firmy Grayscale. Przemawiając na wydarzeniu „Crypto Goes Mainstream” organizowanym przez Decrypt i Yahoo Finance, dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein powiedział, że dyskusja rozprzestrzeniła
Wenezuelski sąd cofa przejęcie 1600 koparek BTC przez władze
Wenezuelski sąd ze stolicy kraju, Caracas, nakazał zwrócić ponad 1600 koparek kryptowalut, skonfiskowanych przez policję i Sunacrip – lokalny organ nadzoru nad kryptowalutami. Według dokumentów sądowych, zajęty sprzęt znajdował się pod opieką zewnętrznej firmy, która wykonywała usługi serwisowe dla jego właściciela. Do przejęcia urządzeń doszło
Austria opodatkuje kryptowaluty tak samo jak akcje i obligacje
Austriackie Ministerstwo Finansów chce zwiększyć zaufanie do kryptowalut opodatkowując je tak jak akcje i obligacje – donosi Bloomberg. W praktyce oznacza to przymus oddania 27,5% z osiągniętych zysków kapitałowych. Nowe zasady mają wejść w życie od marca 2022 roku. Austria określa swój nowy model
