Opera wypuszcza wersję beta nowej krypto przeglądarki | Wiadomości | CrypS.

Opera wypuszcza wersję beta nowej krypto przeglądarki

Maciej Żerelik
Użytkownicy będą mogli szybko kupować i sprzedawać szereg kryptowalut w przeglądarce Opera

Opera, norweska firma stojąca za popularną przeglądarką internetową, udostępniła wersję beta swojego nowego Crypto Browser Projekt.

Celem tej krypto przeglądarki jest ułatwienie użytkownikom korzystania z zdecentralizowanych aplikacji (DApp), gier i platform metaverse. Zaoferuje ona bowiem bezpośredni dostęp do usług Web3 dla użytkowników Windows, Mac i Android.

Obecna przeglądarka Opera posiada funkcję VPN oraz natywny adblock. Nowy krypto produkt zachowa te funkcje bezpieczeństwa, jednocześnie integrując bezpośredni dostęp do zdecentralizowanych giełd, NFT i DAppów, a także wsparcie dla Telegrama i Twittera.

Jorgen Arnesen, EVP mobile w Operze, stwierdził, że głównym celem projektu jest przyspieszenie wejścia do głównego nurtu kryptowalutom i Web3.

Crypto Browser Project obiecuje prostsze, szybsze, bardziej prywatne doświadczenie Web3 dla użytkowników. Upraszcza doświadczenia użytkownika Web3, które są często zdumiewające dla użytkowników mainstreamowych. Opera wierzy, że Web3 musi być łatwy w użyciu, aby zdecentralizowana sieć osiągnęła swój pełny potencjał.

W wersji beta zostanie wprowadzony także portfel, który początkowo będzie wspierał sieć Ethereum. Jednak dzięki ostatnim partnerstwom, wkrótce rozszerzy się na Polygon, Solana, Nervos Network, Celo i systemy domenowe, takie jak Unstoppable Domains, Handshake i Ethereum Name Service. Oczekuje się, że integracja Opery z Polygon będzie miała miejsce jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku.

Portfel obsługuje zarówno standardy ERC-20, jak i ERC-721. Obsługa RC-1155 również zostanie wprowadzona w pierwszym kwartale 2022 roku.

Użytkownicy będą mogli również kupować kryptowaluty za pośrednictwem wbudowanej rampy fiat-to-crypto, dokonywać wymiany kryptowalut, a nawet uzyskać dostęp do wbudowanej galerii NFT.

Użytkownicy będą mogli szybko kupować i sprzedawać szereg kryptowalut w przeglądarce Operareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.