Ta grupa HODLerów osiąga zysk po raz pierwszy od 11 miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Ta grupa HODLerów osiąga zysk po raz pierwszy od 11 miesięcy

analiza on-chain

Cena bitcoina w ciągu ostatnich kilku miesięcy radzi sobie świetnie. Ma to oczywiście wpływ na sentyment inwestorów. Znów pobrzmiewają pierwsze sygnały nowego rynku byka. Znajduje to również odzwierciedlenie na blockchainie. Według analityków on-chain w Glassnode, spora grupa HODLów po raz pierwszy od miesięcy ponownie osiąga zyski.


Sygnały powrotu hossy na bitcoinie

Tak pisze firma analityczna on-chain w cotygodniowej aktualizacji. Posiadacze krótkoterminowi ponownie realizują zyski od zeszłego tygodnia, co generalnie jest wskaźnikiem korekty. Inwestorzy, którzy mają swoje tokeny we własnych portfelach od co najmniej 155 dni (5 miesięcy), również ponownie osiągają zyski po raz pierwszy od maja 2022 roku (11 miesięcy). Ta grupa jest generalnie lepszym odzwierciedleniem krajobrazu makroekonomicznego, jak podaje Glassnode.

Fakt, że ta grupa ponownie osiąga zyski wskazuje, że rynek niedźwiedzia zaczyna przekształcać się w rynek byka, twierdzi Glassnode. Maj 2022 roku wyznaczył ważny punkt dla rynku, ponieważ wtedy załamał się ekosystem Terra (LUNA). Wtedy też zaczęło się przekonanie, że rozpoczął się rynek niedźwiedzia.

Głębszy rynek niedźwiedzia wciąż możliwy

Jednak rosnące ceny wskazują również na to, że wielu posiadaczy wciąż traci pieniądze. Jeśli chcą ograniczyć swoje straty, mogą sprzedać monety. Podobnie uważa analityk z południowokoreańskiej firmy analitycznej blockchain CryptoQuant. Trend wzrostowy może dobiegać końca, ponieważ kończą się kupujący.

Możliwość tę wzmacnia fakt, że niektóre wieloryby bitcoina (BTC) po raz pierwszy od lat stają się ponownie aktywne i mogą zacząć sprzedawać. Mimo to często trudno jest ocenić, co grube ryby mają w zamiarach. W końcu nie zawsze wysyłają monety bezpośrednio na giełdy kryptowalut.

analiza on-chain



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.