Stablecoin zbudowany na Solana spada do zera po hacku | Wiadomości | CrypS.

Stablecoin zbudowany na Solana spada do zera po hacku

Redakcja
hack

Cena stablecoina CASH od Cashio spadła z 1 dolara do 0,00005 dolara po tym, jak „nieskończona luka w emisji” umożliwiła atakującym wybijanie tokenów bez przedstawiania zabezpieczenia.

Twórca Cashio 0xGhostChain wystosował na Twitterze ostrzeżenie, aby „nie wybijać żadnych CASH”, a następnie dodał:

Zespół bada problem i wierzy, że znalazł przyczynę. Prosimy o wycofanie swoich środków z puli. Postaramy się jak najszybciej opublikować raport.

Według DeFiLlama, z protokołu Cashio wydrenowano około 28 milionów dolarów. Jednak Samczsun, ekspert w firmie inwestycyjnej Web3 Paradigm, przedstawił dziś na Twitterze znacznie gorszy obraz sytuacji:

Kolejny dzień, kolejny exploit Solana na fałszywe konto. Tym razem Cashio App straciło około 50 milionów dolarów (na podstawie szybkiego przeglądu). Jak do tego doszło?

Cashio Dollar jest natywnym stablecoinem Solana, wprowadzonym na rynek w listopadzie 2021 roku. Zazwyczaj każdy może wybić CASH, deponując najpierw tokeny LP Saber w puli płynności USDT-USDC.

Saber jest zdecentralizowaną giełdą na Solanie, podobną do Uniswap. Za każdym razem, gdy użytkownicy wpłacają tokeny do puli płynności, otrzymują tokeny LP reprezentujące token ich depozytu.

To nie pierwszy taki hack

To nie pierwszy raz, kiedy protokół DeFi został splądrowany na miliony poprzez błąd „nieskończonej emisji”. W grudniu 2020 roku ofiarą podobnego ataku padł projekt ubezpieczeniowy DeFi Cover. Napastnicy wybili fałszywe tokeny, które miały zapewnić płynność finansową protokołowi Blanacer. Następnie wymieniali stakowane środki na tokeny COVER, które sprzedali na giełdach.

Całkowite straty wyniosły wówczas 3 miliony dolarów. Hakerzy odesłali jednak cały łup wraz z notatką dołączoną do transakcji: „Następnym razem dbaj o swoje własne gówno”.

hack



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.