Kolejny hack DeFi. Tym razem projekt COVER | Wiadomości | CrypS.

Kolejny hack DeFi. Tym razem projekt COVER

Maciej Żerelik
Akropolis hack DeFi

W ostatnim czasie na rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi) ma miejsce coraz więcej ataków hakerskich. Tym razem przestępcy wykorzystali protokół stakingu projektu Cover, który pozwolił na niekończącą się emisję tokena Cover.

Przyczyniło się to do 77-procentowego spadku ceny w mniej niż godzinę. Cena tokena spadła z 661 do 192 USD i wiele osób uważa, że takie straty będą się utrzymywać przez jakiś czas.

Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że napastnik ukradł 2 milionów dolarów z powodu błędu. „Infinite mining bug” na kontrakcie Cover, pozwolił napastnikom wyemitować nieskończoną liczbę tokenów COVER.

Póki co wygląda na to, że projekt ma się dobrze, ponieważ włamanie spowodowało jedynie inflację tokenów Cover. Jeśli jednak zespół projektu nie podejmie odpowiednich działań, aby odzyskać utracone środki, projekt może stracić swoją reputację.

Według Nansena, napastnik emitował tokeny przez około 2 godziny, a następnie zdumpował 133 $COVER na platformie 1inch.

W momencie pisania tego artykułu nie pojawiły się jeszcze oficjalne informacje od twórców protokołu. Wygląda jednak na to, że giełdy szybko wzięły się do roboty. Binance zawiesił handel i depozyty COVER. Szybkie oświadczenie wydała też giełda Huobi.

Hacki DeFi

Wykorzystanie DeFi przez hakerów stało się w ostatnim czasie bardziej zauważalne. Zwłaszcza od czasu, gdy na scenie farmingu nastąpił ogromny napływ kapitału do bZx, YAM, Sushi i protokołu Cover. Wszystkie te projekty także padły ofiarą ataku np. poprzez błędy w smart kontrakcie lub kodzie. Zdecentralizowane finanse (DeFi) to jednak stosunkowo nowy wynalazek i z biegiem czasu na pewno zostanie zmodernizowany.

EDIT: Hakerzy zwrócili już skradzione fundusze o wartości 4 350 ETH (3 161 754 dolarów). Wygląda na to, że napastnicy próbowali tylko przekazać wiadomość twórcom protokołu Cover, tak aby zapobiec lukom w systemie. Po zwróceniu środków finansowych, napastnicy wysłali wiadomość do zespołu protokołu Cover, która brzmi: „Następnym razem zadbaj o swoje gów**.”

Akropolis hack DeFireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.