Sprzedali 1 mld fałszywych rubli za krypto - przestępcy w rękach rosyjskiej policji | Wiadomości | CrypS.

Sprzedali 1 mld fałszywych rubli za krypto – przestępcy w rękach rosyjskiej policji

Michał Misiura
rozbito gang fałszerzy rubli, którzy sprzedawali podrobione pieniądze za bitcoiny

Rosyjskie służby rozbiły grupę przestępczą, która wprowadziła do obrotu miliard podrobionych rubli. Dystrybucja odbywała się za pośrednictwem największego rosyjskiego rynku dark web – Hydry. 

Jak donosi rosyjska agencja Kommersant, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło sukces 7 kwietnia. Zatrzymano 3 fałszerzy, którzy odpowiadali za wydruk fałszywych banknotów o nominałach 1000, 2000 i 5000 rubli. Za organizacją sprzedaży stał mieszkaniec podmoskiewskiej Bałaszychy. Organizacja wprowadziła do obrotu miliard fałszywych rubli, czyli w przeliczeniu na naszą walutę około 55 mln PLN.

Sprzedaż odbywała się przez sklep na największym czarnym rynku w darknecie. Osoby, które kupowały więcej niż 500 000 podrobionych rubli, płaciły 10 – 15% ich wartości. Zapłatę przyjmowano w kryptowalutach. Następnie kupiec otrzymywał lokalizację skrytki, w której znajdował paczkę z banknotami. Jest to standardowa procedura sprzedaży towarów za pośrednictwem Hydry.

Jako pierwsza na skrytkę z pieniędzmi natrafiła tatarska policja. Śledztwo w sprawie prowadzono przez blisko rok. Zatrzymani są oskarżeni na podstawie artykułów 210 i 186 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej – czyli o udział w organizacji przestępczej, a także produkcję i sprzedaż fałszywych pieniędzy. Wśród oskarżonych znaleźli się producenci i dystrybutorzy, a także nabywcy z prawie 30 rosyjskich regionów.

Jak informowaliśmy w grudniu, Rosyjska Hydra zamierza rozszerzyć działalność na pozostałe regiony świata. Platforma uruchomiła pod koniec zeszłego roku ICO, w którym próbowała zebrać na ten cel 146 mln dolarów.

rozbito gang fałszerzy rubli, którzy sprzedawali podrobione pieniądze za bitcoinyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.