Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatora | Wiadomości | CrypS.

Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatora

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatora

Kolejne niepowodzenie SEC w sprawie z Ripple. Sędzia zignorował stanowisko regulatora i spełnił prośbę Ripple o przejrzenie filmów z urzędnikami SEC.


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) doznała kolejnego poważnego ciosu. Sędzia Sarah Netburn uwzględniła wniosek Ripple o wystosowanie wezwań, do co najmniej siedmiu urzędników komisji. Ich celem jest uzyskanie nagrań wideo w ramach nakazu sądu z 19 czerwca. Sędzia przewodniczący zignorował twierdzenie SEC, że oskarżeni próbowali wznowić badanie faktów.

Jednozdaniowa odpowiedź SEC

Agencja stwierdziła, że z szacunku nie zajmuje stanowiska w sprawie wniosku:

Powód z szacunkiem nie zajmuje stanowiska w sprawie wniosku pozwanych o ponowne wznowienie badania faktów, doręczenie wezwań sądowych osobom trzecim w celu uzyskania nagrań wideo do uwierzytelnienia.

Wielu zwolenników Ripple było zirytowanych odpowiedzią SEC. Na przykład, adwokat James K. Filan stwierdził, że odpowiedź Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd to „nadużycie procesu sądowego i marnowanie czasu Trybunału”. Filan zarzucił komisji również błędną interpretację pierwotnej prośby Ripple i to, że regulator czekał aż pięć dni na złożenie jednozdaniowej odpowiedzi.

Pomimo przeciągania sprawy, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, twierdzi, że sprawa zakończy się w 2022 roku.

Sędzia odrzuca wniosek SEC

Dnia 26 lipca 2022 roku, sędzia okręgowy Analisa Torres odrzuciła wniosek Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o cofnięcie statusu Amici Curiae posiadaczom XRP. Wedle treści pisma, mimo tego, że Amici nie może brać udziału w postępowaniu eksperckim, to może złożyć wniosek o przedstawienie wątpliwości ekspertowi SEC w czasie wyroku podsumowującego. Status „Amici Curiae”, inaczej nazywany statusem przyjaciela sądu, oznacza osobę lub organizację, która nie jest stroną w konkretnym sporze, lecz może doradzać sądowi.

Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatora



reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.