Społeczność Terra Classic zagłosowała za ważną zmianą dot. stablecoina USTC | Wiadomości | CrypS.

Społeczność Terra Classic zagłosowała za ważną zmianą dot. stablecoina USTC

Terra Classic USTC

Utrata sztywnego kursu algorytmicznego stablecoina UST z dolarem amerykańskim wywołała jedną z największych tragedii w historii rynku kryptowalut. Minęło kilkanaście miesięcy od tej katastrofy, a społeczność Terra doszła do wniosku, że trzeba zmienić pewne praktyki, by ten stablecoin można było przywrócić do pierwotnego działania. 


Kilka dni temu przeprowadzono ankietę wśród członków społeczności Terra Classic, czyli inwestorów starej wersji tokenów UST oraz LUNA.

Ważą się losy USTC

Głosowanie dotyczyło tego, czy powinno się kontynuować dalsze wybijanie tokenów algorytmicznego stablecoina USTC (czyli wersji ”classic” UST, który zaliczył depeg w maju 2022 roku). Ta kryptowaluta w wyniku nagłej utraty sztywnego powiązania kursu z dolarem amerykańskim doprowadziła do strat na rynku wycenianych na ponad 40 miliardów dolarów. Od tego czasu nie udało się jej już powrócić do stanu sprzed tego zdarzenia.

Na blockchainie Terra wcześniej możliwa była swobodna wymiana stablecoina UST na LUNĘ, czyli natywną kryptowalutę całego projektu. W wyniku utracenia kursu 1:1 z dolarem przez UST, ten drugi token również stracił 100% swojej wartości, gdy jego cena praktycznie spadła do zera.

Teraz społeczność przegłosowała pomysł, by ten mechanizm wymiany przestał funkcjonować oraz żeby nie wybijać na blockchainie nowych tokenów USTC. Taki ruch miałby na celu wsparcie „społeczności i inwestorów zewnętrznych, którzy spalają USTC, pomagając w osiągnięciu repegu”. Za przyjęciem takiego rozwiązania opowiedziało się 59% ankietowanych.

Wszystko to ma na celu doprowadzić do tego, by USTC po kilkunastu miesiącach znowu osiągnął kurs 1 dolara, do czego ma się przyczynić także spalenie bilionów tokenów tego aktywa.

Z danych dostarczanych na platformę analityczną LUNC Metrics wynika, że do tej pory udało się spalić jedynie 75 miliardów tokenów. To natomiast stanowi kroplę w morzu podaży tej kryptowaluty, bowiem jest to jedynie około 1% z prawie 6 bilionów tokenów znajdujących się w obiegu. Wartość rynkowa USTC wynosi 0,012 dolara.

Wykres cenowy USTC/BUSD na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Co najważniejsze, ta propozycja otwiera drzwi instytucjom takim jak Binance do rozpoczęcia spalania USTC ze świadomością, że mint tych monet dobiegł końca

– przekazano w oświadczeniu opublikowanym w związku z wynikami głosowania.

Historia upadku Terry

Po tym, jak kurs UST oraz LUNA poleciały na totalne dno, ówczesny dyrektor generalny firmy Terraform Labs – Do Kwon – jakiś czas później uruchomił nową wersję ich blockchaina o nazwie Terra 2.0. Jednakże część społeczności opowiadała się za tym, by pozostać przy klasycznej wersji tej sieci oraz jej tokenach, które przemianowano właśnie na UST Classic (USTC) oraz LUNA Classic (LUNC).

Genezę oraz całość historii dotyczącej upadku tego giganta rynku kryptowalut możecie przeczytać w tym miejscu.

Terra Classic USTC



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.