Solana pozwana za naruszenia prawa papierów wartościowych | Wiadomości | CrypS.

Solana pozwana za naruszenia prawa papierów wartościowych

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
solana

Solana została pozwana w sądzie federalnym w Kalifornii przez inwestora, który twierdzi, że najwięksi uczestnicy ekosystemu nielegalnie czerpali zyski z SOL, natywnego tokenu blockchaina.


Mark Young twierdzi, że Solana Labs, jej Fundacja, współzałożyciel Anatoly Yakovenko, Multicoin Capital Management i jego współzałożyciel Kyle Samani oraz FalconX naruszyli federalne prawo papierów wartościowych.

Pozew zbiorowy został złożony w sądzie okręgowym w Kalifornii. Zarzuca się w nim, że pozwani sprzedali Solana jako papiery wartościowe bez żadnego oświadczenia rejestracyjnego.

Roszczenia te są podobne do tych, z którymi wiele innych firm kryptowalutowych miało do czynienia w ostatnich latach.

Firmy prawnicze Roche Freedman i Schneider Wallace Cottrell Konecky złożyły pozew w imieniu Younga w dniu 1 lipca. Inwestor twierdzi, że poniósł straty i dlatego też czuł się zmuszony do złożenia pozwu.

Z zarzutów wynika, że SOL był scentralizowaną kryptowalutą, z której pozwani czerpali korzyści, kosztem kapitału inwestorów detalicznych. Żaden z pozwanych nie przedstawił swojego stanowiska wobec pozwu. W dokumencie stwierdzono też, że token SOL przechodzi test Howeya.

Nabywcy, którzy kupili papiery wartościowe SOL, zainwestowali pieniądze lub przekazali cenne usługi na rzecz wspólnego przedsiębiorstwa, Solana. Nabywcy ci mają uzasadnione oczekiwanie zysku w oparciu o wysiłki promotorów, Solana Labs i Fundacji Solana, aby zbudować sieć blockchain, która będzie rywalizować z Bitcoinem i Ethereum i stanie się akceptowanymi ramami dla transakcji na blockchainie.

Ekosystem Solana radzi sobie całkiem nieźle

Krach rynkowy zaszkodził wielu firmom i projektom kryptowalutowym. Solana nie wydaje się jednak zmagać z tak dużymi problemami, jak jej rówieśnicy. Rynek Solana NFT Magic Eden właśnie pozyskał kolejne finansowani w rundzie serii B – 130 mln dolarów. Blockchain przekroczył również niedawno 2 miliardy dolarów w sprzedaży NFT.

Fundacja Solana i Solana Ventures ogłosiły również fundusz o wartości 100 milionów dolarów, który ma wspierać startupy Web3 w Korei Południowej. Te wydarzenia wskazują, że aktywność w ekosystemie kwitnie, choć czas pokaże, czy uda się sprostać oczekiwaniom.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak rozegra się sprawa sądowa. Na razie wydaje się, że ekosystem ma się całkiem dobrze.

solana



reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.