Sojusz na rzecz super sztucznej inteligencji (AI). Fuzja trzech firm już w czerwcu | Wiadomości | CrypS.

Sojusz na rzecz super sztucznej inteligencji (AI). Fuzja trzech firm już w czerwcu

AI

W erze dynamicznego rozwoju technologicznego, sztuczna inteligencja (AI) staje się jednym z najważniejszych obszarów inwestycji i innowacji. Na tym tle powstał sojusz Artificial Superintelligence Alliance (ASI), złożony z trzech potężnych graczy: Fetch.ai, Ocean Protocol i SingularityNET.


  • Celem wspomnianego sojuszu jest stworzenie zdecentralizowanej alternatywy dla dominacji gigantów technologicznych w dziedzinie AI,
  •  W czerwcu 2024 roku dojdzie do finalizacji fuzji Fetch.ai, Ocean Protocol i SingularityNET, której efektem będzie powstanie największej zdecentralizowanej sieci AI, wspieranej przez nowy token ASI.

Fuzja trzech gigantów AI

Fetch.ai, SingularityNET i Ocean Protocol, działające pod wspólną nazwą ASI Alliance, zakończyły proces fuzji, który ma na celu stworzenie największej zdecentralizowanej sieci dla AI. Zmiana nazwy tokena FET na ASI, zaplanowana na 11 czerwca 2024 roku, oraz pełne zakończenie fuzji do 13 czerwca, stanowią kamienie milowe w drodze do osiągnięcia tego celu. Token ASI będzie kluczowym elementem tej nowej infrastruktury, oferującej znaczną skalowalność i moc obliczeniową.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, użytkownicy będą mogli wymieniać tokeny FET na ASI od 11 czerwca 2024 roku w ramach bezpiecznej umowy o migracji tokenów. Dodatkowo, tokeny AGIX i OCEAN staną się dostępne 13 czerwca. Umowa ta umożliwi bezpieczną migrację tokenów dla ponad 200 000 posiadaczy po wcześniej ustalonych kursach wymiany.

Ben Goertzel, dyrektor generalny ASI Alliance, podkreślił znaczenie tej fuzji, mówiąc, iż toruje ona drogę nowej erze w sztucznej inteligencji. Zaznaczył ponadto, że to dopiero początek szerszego ruchu mającego na celu zgromadzenie sił działających na rzecz korzystnej zdecentralizowanej AGI i superinteligencji.

Przybliżenie zdecentralizowanej infrastruktury AI

Celem fuzji jest przybliżenie zdecentralizowanej infrastruktury AI do rzeczywistości. Wspólne badania, marki, technologie i produkty firm SNET, Fetch.ai i Ocean Protocol zostaną wykorzystane do stworzenia otwartego, skalowalnego systemu sztucznej inteligencji, który będzie oparty na technologii blockchain. Taki system ma zapewnić etyczny i godny zaufania rozwój oraz wykorzystanie AI.

Sojusz ASI ma na celu rzucenie wyzwania dominacji gigantów technologicznych w dziedzinie AI. Szybki rozwój sektora sprawia, że kontrola nad sztuczną inteligencją staje się kluczowym polem walki dla firm technologicznych. Ben Goertzel, Humayun Sheikh i Trent McConaghy, jako założyciele ASI Alliance, dążą do przyspieszenia komercjalizacji i monetyzacji swoich technologii, aby zapewnić powszechny dostęp do zaawansowanych platform AI i dużych zbiorów danych. Ich ostatecznym celem jest rozwój sztucznej inteligencji ogólnej (AGI) jako kroku do osiągnięcia superinteligencji.

AI



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.