Trzy potężne projekty AI planują fuzję. Kursy ich tokenów wystrzeliły do góry | Wiadomości | CrypS.

Trzy potężne projekty AI planują fuzję. Kursy ich tokenów wystrzeliły do góry

Filip Dzięciołowski
AGIX OCEAN FET

Dzieje się w sektorze kryptowalut związanych z rozwojem generatywnej sztucznej inteligencji (AGI)! Trzy prężnie działające projekty rozmawiają podobno o potencjalnej fuzji ich tokenów w ramach powstania specjalnej zdecentralizowanej platformy sztucznej inteligencji.


  • Jak przekazuje Bloomberg, szykuje nam się większa kooperacja pomiędzy Fetch.ai (FET), Ocean Protocol (OCEAN) a SingularityNET (AGIX),
  • Twórcy tych projektów prowadzą ponoć rozmowy dot. połączenia ich kryptowalut w jeden super token, który byłby natywną kryptowalutą ich super zdecentralizowanej platformy AI,
  • Żadna z firm jak dotąd nie odniosła się publicznie do komunikatu przekazanego przez wspomniany serwis, aczkolwiek ich tokeny zareagowały mocnymi wzrostami na swoich wykresach cenowych.

Sojusz Sztucznej Superinteligencji

Według informacji przekazanych przez Bloomberga, który powołuje się na anonimowe osoby będące blisko zaznajomione z tematem, trzy mocno prosperujące projekty z rynku blockchaina, których główny core’em jest rozwój generatywnej sztucznej inteligencji (AGI) – Fetch.ai (FET), Ocean Protocol (OCEAN) i SingularityNET (AGIX) – są w trakcie ustalania szczegółów ich fuzji.

Wszystkie wyżej wymienione tokeny miałyby połączyć się w jeden o nazwie ASI. Bloomberg twierdzi, że jego rozwodniona wartość rynkowa miałaby wynosić 7,5 miliarda dolarów.

Podobno nawet po dokonaniu fuzji kryptowalut każdego z projektu, te miałyby nadal działać jako niezależne podmioty.

Natomiast w ramach ich współpracy, wspólnym mianownikiem pełniącym rolę dyrektora generalnego zdecentralizowanej platformy super sztucznej inteligencji byłby założyciel i obecny CEO SingularityNET – Ben Goertzel. Za to na fotelu prezesa zarządu miałby zasiąść dyrektor generalny Fetch.ai – Humayun Sheikh.

Pozostaje nam tylko czekać na potwierdzenie słów Bloomberga przez wszystkie lub chociaż jeden z opisanych podmiotów, bowiem na razie żaden z nich nie wystosował oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Natomiast każdy z tokenów danych firm zareagowały wzrostowo na doniesienia o potencjalnej fuzji.

Fetch.ai (FET) w momencie pisania tego artykułu jest handlowany na scentralizowanych giełdach po kursie 3,09 dolara, co oznacza skok ceny o 18,67% w ciągu ostatnich kilku godzin. W skali tygodnia wartość tej kryptowaluty podniosła się o 44%.

Fetch.ai
Wykres cenowy FET na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

 SingularityNET (AGIX) kosztuje obecnie 1,28 dolara, co oznacza wzrost o 18,2% od godzin porannych. W ciągu tygodnia token skoczył o 40%.

SingularityNET (AGIX)
Wykres cenowy AGIX na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Ocean Protocol (OCEAN) zareagował natomiast wzrostem o 40% w ciągu ostatnich 8 godzin i kosztuje 1,35 dolara. Od 20 marca, czyli dokładnie tydzień temu, token skoczyło 72% na swoim wykresie cenowym.

OCEAN
Wykres cenowy OCEAN na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
AGIX OCEAN FETreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.