SEC stawia zarzuty pięciu osobom powiązanym z BitConnect | Wiadomości | CrypS.

SEC stawia zarzuty pięciu osobom powiązanym z BitConnect

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
promotor bitconnect z australii stanie przed sądem

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postawiła zarzuty pięciu osobom powiązanym z systemem Ponziego BitConnect.

SEC oskarża promotorów BitConnect

SEC twierdzi, że od stycznia 2017 r. do stycznia 2018 r., BitConnect sprzedawał swoje kryptowalutowe papiery wartościowe za pośrednictwem czterech głównych promotorów: Trevona Browna (aka Trevon James), Craiga Granta, Ryana Maasena i Michael Noble’a (aka Michael Crypto).

Komisja twierdzi, że osoby te reklamowały BitConnect, publikując filmy na YouTube i otrzymując prowizje za skuteczne pozyskiwanie inwestorów. Ponadto dodaje, że kolejna osoba, Joshua Jeppesen, działała jako łącznik między BitConnect, a jego promotorami.

SEC oskarża promotorów o naruszenie przepisów rejestracyjnych federalnego prawa papierów wartościowych. Na Jepsenie ciążą zarzuty o pomoc i podżeganie do przeprowadzenia niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych BitConnect.

Regulator złożył swoją skargę w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku.

Czym był BitConnect?

BitConnect zebrał ponad 2 miliardy dolarów od inwestorów w 2017 roku i na krótko wszedł na listę dwudziestu największych kryptowalut. Jednak ze względu na mało prawdopodobne zwroty, które obiecywał, inwestorzy szybko zaczęli podejrzewać, że jest to zwykły schemat Ponziego. Organy regulacyjne w Teksasie, Karolinie Północnej i Kentucky wydały nakazy zaprzestania działalności.

Chociaż BitConnect upadł tak szybko jak powstał, nadal pozostaje jednym z największych schematów Ponziego w historii kryptowalut.

W 2019 roku pojawił się inny pokrewny schemat, BitConnect 2.0. Ostatecznie nie udało mu się jednak wyłudzić żadnych pieniędzy i szybko zniknął.

promotor bitconnect z australii stanie przed sądem



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.