SEC podejmuje działania przeciwko Telegram Group | Wiadomości | CrypS.

SEC podejmuje działania przeciwko Telegram Group

Mariusz Przepiórka
SEC - zdjęcie loga

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że podjęła pilne działania przeciwko Telegram Group i jej spółce zależnej TON Issuer Inc. Komisja zarzuca obu podmiotom, że prowadziły nierejestrowaną sprzedaż tokena, dzięki której pozyskały od inwestorów 1,7 mld USD.

Zgodnie z informacjami zawartymi przez SEC w złożonym pozwie, Telegram Group i TON Issuer Inc. rozpoczęły zbieranie kapitału w styczniu 2018 roku, by sfinansować swoje biznesowe projekty, m.in. rozwój własnej technologii blockchain. Spółki sprzedały około 2,9 mld cyfrowych tokenów.

Komisja twierdzi, że spółki nie zarejestrowały swojej oferty i sprzedaży tokenów „Gram” na amerykańskim rynku i w efekcie naruszyły przepisy amerykańskiego prawa. Przedstawiciel SEC przyznał, że nadzwyczajne działania podjęto, by zapobiec zalaniu amerykańskich rynków cyfrowym tokenem, który trafił do obrotu niezgodnie z prawem. Ponadto spółki nie zapewniły inwestorom informacji na temat tokenów oraz działań biznesowych spółki Telegram, jej kondycji finansowej oraz czynników ryzyka wymaganych przez amerykańskie prawo.

SEC - zdjęcie loga
reklama
reklama