SEC może zmienić dokumenty dot. przemówienia Hinmana

Sąd zezwala SEC na zredagowanie dokumentów zw. z przemówieniem Hinmana

Anna Sutowicz
SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osób

Sędzia w sprawie SEC przeciwko Ripple, przychyliła się do wniosku regulatora o zmianę dokumentów związanych z przemówieniem byłego dyrektora departamentu finansów, Williama Hinmana.


Sarah Netburn, sędzia w sprawie Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) vs. Ripple, przychyliła się do wniosku regulatora o zmianę 2 dokumentów związanych z wystąpieniem w 2018 roku byłego dyrektora do spraw finansów korporacyjnych agencji, Williama Hinmana.

Dokumenty dotyczą dyskusji pracowników Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w kwestii spójności wystąpienia Hinmana z badaniem stanowiska regulatora w tym zakresie:

Sędzia Netburn przychyliła się do prośby SEC o dokonanie redakcji dwóch szkiców wystąpienia Hinmana z czerwca 2018 r., które omawiają rozstrzygnięcia toczące się przed SEC.

Stowarzyszenie Blockchain interweniuje w sprawie SEC vs. Ripple

Kryptowalutowa grupa lobbingowa Blockchain Association poprosiła o nadanie statusu Amicus Curiae (tzw. przyjaciela sądu) w sprawie SEC vs. Ripple. Blockchain Association swój wniosek uzasadnia tym, że wynik sprawy może mieć niszczące skutki dla branży krypto:

Szerokie, przypadkowe interpretacje SEC w kwestii przepisów dotyczących papierów wartościowych stanowią obecnie największe zagrożenie dla przyszłości tej szybko rozwijającej się branży. Niekonsekwentnie stosując te przestarzałe standardy do nowoczesnej i innowacyjnej technologii, SEC kontynuuje swój wzorzec „regulacji przez egzekwowanie”, karząc firmy kryptograficzne z niewielkim uzasadnieniem lub ostrzeżeniem.

Coinbase popiera Ripple

Poparcie dla Ripple wyraziła także giełda kryptowalut Coinbase Inc dołączając do rosnącej liczby zwolenników krypto składających wnioski w tej sprawie. Coinbase zapewnia, że dąży do bycia najbardziej zaufaną platformą handlu kryptowalutami na świecie. Aby osiągnąć ten cel, stara się wspierać zdroworozsądkowy nadzór regulacyjny i pełną zgodność z prawem. Giełda Coinbase zwróciła się do sędziego okręgowego USA o wydanie zezwolenia ławie przysięgłych na wysłuchanie argumentu Ripple, że firma nie zauważyła, że ​​XRP jest niezarejestrowanym papierem wartościowym.

Sprawa SEC vs. Ripple

Wcześniej przedstawiciele Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd stwierdzili, że przemówienie byłego urzędnika odzwierciedla jego osobiste poglądy. Były urzędnik wskazywał wówczas na wystarczający stopień decentralizacji drugiej najbardziej skapitalizowanej kryptowaluty.

Sprawa Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Ripple ciągnie się już tak długo, że coraz mniej osób jest zainteresowanych jej przebiegiem. Warto pamiętać, że ostateczny wynik sprawy może w sposób znaczący wpłynąć na to, czy w przyszłości regulator zacznie składać pozwy przeciwko innym firmom z branży kryptowalut.

Czym jest SEC?

SEC, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (The U.S. Securities and Exchange Commission) to niezależna federalna rządowa agencja regulacyjna, która jest odpowiedzialna m.in. za ochronę inwestorów, utrzymanie prawidłowego funkcjonowania rynków umów inwestycyjnych i ułatwianie tworzenia kapitału. Komisja została powołana przez Kongres w 1934 r. jako pierwszy federalny organ regulacyjny rynku umów inwestycyjnych. Promuje pełne ujawnianie informacji. Składa się z 5 oddziałów i 24 biur.

SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osób



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.