"Saylor szkodzi kryptowalutom" - założyciel MicroStrategy przesadził ze wspieraniem bitcoina? | Wiadomości | CrypS.

“Saylor szkodzi kryptowalutom” – założyciel MicroStrategy przesadził ze wspieraniem bitcoina?

Michael Saylor
W tym artykule:

Amerykański finansista i były doradca Donalda Trumpa, Anthony Scaramucci, który stoi dziś za firmą inwestycyjną SkyBridge Capital, wypowiedział się na temat współzałożyciela MicroStrategy, Michaela Saylora. Chodziło o stosunek biznesmena do bitcoina.


  • Anthony Scaramucci jest zdania, że Saylorowi zawdzięczamy promowanie BTC w mediach,
  • Założyciel MicroStrategy bywa jednak krytykowany za to, co mówi o bitcoinie.

Michael Saylor ma negatywny wpływ na rynek?

Wszystko zaczęło się od pewnego postu na X. Nieznany szerzej użytkownik portalu stwierdził, że Michael Saylor “bardziej zaszkodził bitcoinowi, niż mu pomógł”.

Skąd taka myśl? Chodzi zapewne o maksymalizm biznesmena. Postrzega on bitcoina jako najlepszy walor inwestycyjny świata. I przyznajmy, to trochę infantylna postawa.

Warto posiadać bitcoina, ale to nadal tylko jedno z wielu aktywów. Dojrzały inwestor nie wkłada wszystkich jaj do jednego koszyka i wie, że warto też lokować kapitał w akcje, ether, srebro czy złoto.

Ton postu nie spodobał się jednak Scaramucciemu. Napisał, że Saylor świetnie sprawdza się w mediach jako ta osoba, która tłumaczy, jak działa bitcoin.

Większość komentatorów z rynku kryptowalut stanęła po stronie Scaramucciego, argumentując, że niedorzeczne byłoby postrzeganie wpływu Saylora jako negatywnego, biorąc pod uwagę jego poświęcenie i zaangażowanie.

A jednak mamy Saylorowi coś do zarzucenia?

Byli jednak też tacy, którzy twierdzili, że poparcie Saylora dla bitcoina czasami szło za daleko.

W 2021 roku zasłynął z tego, że radził, by ludzie zastawiali swoje domy, by kupić więcej bitcoinów. Działo się to jednak niedługo przed wyrysowaniem na wykresie ATH. W 2022 r. wielu obserwujących go w social mediach oskarżało Saylora o to, że jego porady doprowadziły ich do ruiny finansowej.

Do tego Saylor w swoim niemal fanatyzmie krytykuje inne kryptowaluty. Można było odnieść np. wrażenie, że cieszył się z tego, że ETF-y etheru nie powstaną, bowiem ETH to papier wartościowy.

Jak więc ocenić założyciela MicroStrategy? Jak przy każdej tak specyficznej postaci nie jest to łatwe. Nie wiadomo też, czy wszystko robi z czystej miłości do BTC, czy z wyrachowania.

W końcu jego spółka kupuje bitcoiny i dziś kurs jej akcji jest w pewnej mierze skorelowany z wyceną kryptowaluty. W interesie Saylora i jego firmy jest to, by waluta Satoshi’ego Nakamoto drożała.

Jeżeli zaś chodzi o oskarżanie go o to, że dawał takie, a nie inne porady inwestycyjne… Tu można radzić słuchających tego typu porad osobom tylko samodzielnego myślenia, czy myślenia w ogóle. Inwestujecie na giełdzie na własną odpowiedzialność. Pan Saylor raczej nie uratuje was z bankructwa, gdy popełnicie na tym polu błąd.

Michael Saylor

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.