Rosną opłaty za gaz na Ethereum. Dlaczego? | Wiadomości | CrypS.

Rosną opłaty za gaz na Ethereum. Dlaczego?

Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum

W ciągu ostatnich kilku dni opłaty za gaz w ekosystemie Ethereum wielokrotnie przekraczały poziom 100 gwei. Opłaty za transakcje na niektórych protokołach wynosiły od 17 do 20 dolarów lub więcej. Sprawdźmy, co doprowadza do wzrostu prowizji ETH.


Szum wokół meme-coinów

Ostatnio na fali jest nowy meme coinPEPE. Od 18 kwietnia aktywo zyskało 21 000%. Mimo, że cena tokena obecnie odnotowała spadła, nadal utrzymuje się dosyć duży hype.

To samo tyczy się Chad, Wojak, TAMA, BOBO itp. Dopóki kursy meme coinów się nie ustabilizują, cena za gaz pozostanie dość wysoka.

Ataki “kanapkowe”

Na czym polegają ataki “kanapkowe”? Bot “wchodzi” w transakcję, zwiększa jej wartość dla innych, a następnie “spija śmietankę”.

Prawdziwym rekordzistą jest tutaj bot od użytkownika “jaredfromsubway”. Wydał on na takie ataki 1,33 mln dolarów w ciągu jednego dnia podczas interakcji z mało płynnymi meme coinami. Tylko ten adres odpowiada za 1,75% całego gazu w ekosystemie.

I nie jest to odosobniony przypadek. Duża aktywność na rynkach takich jak PEPE przyciąga boty kanapkowe. W efekcie opłaty za gaz rosną jeszcze wyżej i szybciej.

Duża liczba użytkowników

20 kwietnia, liczba dziennych użytkowników online na Uniswap prawie przebiła 85 000 osób. Jest to wynik niedaleki od rekordów wszech czasów z maja 2021 roku. Podobną sytuację można zauważyć na innych popularnych DEXach. Ma ona również wpływ na to, jak zmieniają się opłaty transakcyjne.

Kiedy sytuacja się unormuje? Szum wokół memcoinów zapewne szybko ustanie. Stopniowo będzie spadać liczba inwestorów, a w ślad za tym spadnie aktywność MEV-botów. Opłaty jednak jeszcze przez jakiś czas pozostaną na wysokim poziomie, choć już teraz widać pewne oznaki poprawy.

ethereum



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.