Ripple pozywa YouTube za umożliwianie oszustw internetowych | Wiadomości | CrypS.

Ripple pozywa YouTube za umożliwianie oszustw internetowych

Michał Misiura
scam ok, ale bitcoin już nie na YouTobie

Ripple pozywa YouTube w związku z niebezpiecznymi oszustwami internetowymi. Sprawa dotyczy m.in. fałszywego konta CEO firmy, którego wizerunek wykorzystano do promowania SCAM-ów.  

Ten pozew wzywa platformę wideo do zrobienia wielu rzeczy. Po pierwsze, aby była bardziej agresywna i aktywna w identyfikowaniu tych oszustw, zanim zostaną opublikowane. Po drugie, by szybciej usuwała te oszustwa po ich zidentyfikowaniu i wreszcie, aby nie czerpała z nich korzyści – przedstawia swoje stanowisko Ripple.

Jak zaznacza firma, pozew ten jest wezwaniem do działania. Ripple zwraca uwagę na wzrost aktywności oszustów, którzy doprowadzają do strat tysiące osób. SCAM-y podszywające się pod znane firmy i osoby stają się coraz bardziej widoczne na cyberprzestępczej mapie. „YouTube i inne duże platformy technologiczne oraz media społecznościowe muszą ponosić odpowiedzialność za słabe procedury umożliwiających zwalczanie oszustw” – twierdzi Ripple.

W ostatnim czasie doszło do kolejnych przypadków blokowania legalnego kontentu związanego z kryptowalutami. Mimo to na YouTubie odnotowano jednocześnie wzrost aktywności scamów, oferujących fałszywe inwestycje związane z tym rynkiem. Jako przykłady tych oszustw mogą posłużyć m.in. fałszywe konta Microsoftu stworzone przez cyberprzestępców. Do działań Ripple doprowadziło zaś najprawdopodobniej oszustwo wykorzystujące wizerunek CEO firmy, które oferowało udział w nieuczciwej loterii XRP.

scam ok, ale bitcoin już nie na YouTobiereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.