Fałszywe konta Microsoftu promują Bitcoin Profit na YouTubie | Wiadomości | CrypS.

Fałszywe konta Microsoftu promują Bitcoin Profit na YouTubie

Michał Misiura
scam ok, ale bitcoin już nie na YouTobie

Sytuację jako pierwszy opisał portal ZDNet. 29 marca ponad 30 fałszywych kanałów Microsoftu promowało na żywo SCAM-y z grupy „botów traidingowych” takie jak Bitcoin Profit. 

Dziesiątki youtubowych kont przemianowano na różne marki Microsoftu. Wśród nich znalazły się takie kanały jak Microsoft News, Microsoft EU czy też Microsoft US. Do promowania scamów wykorzystano fragmenty autentycznego wywiadu z Billem Gatesem. Przeprowadzona w zeszłym roku rozmowa dotyczyła start-upów. Jak donosi ZDNet, statystyki strumieniowe wykazały, że transmisje obejrzało na żywo kilkadziesiąt tysięcy internautów.

SCAM-y z grupy Bitcoin Profit, promują się jako niebywale skuteczne boty tradingowe do handlu kryptowalutami. W rzeczywistości nie mają jednak z nimi nic wspólnego. Są tylko nakładą na inne oszustwo inwestycyjne, za którym stoją nieuczciwi brokerzy offshore. To właśnie na ich strony rejestrują się użytkownicy, którzy myślą, że mają do czynienia z botem tadingowym. Podczas rejestracji wymagane jest podanie numeru telefonu, na który dzwoni telemarketer, tzw. opiekun konta. Osoba ta odpowiada za wyłudzanie środków od klienta. Całość działania scamu opisaliśmy dokładnie w tekście: Robert Lewandowski ujawnia prawdę – jak rozpoznać SCAM cz. 1.

Microsoft odciął się od fałszywych kont. Firma zdementowała także doniesienia jakoby były to autentyczne, zhakowane kanały. Oszuści wykupują konta z dużą ilością subskrypcji, a następnie zmieniają ich nazwy. Później używają ich do promowania nieuczciwych inwestycji. W ostatnim czasie informowaliśmy o fałszywym koncie CEO Ripple. Ofiarą tego procederu padł nawet założyciel serwisu YouTube, którego fałszywe konto promowało scamy w styczniu tego roku.

bitcoin profit reklamowany przez fałszywe kanały Microsoftu - źródło ZDNet
Bitcoin Profit reklamowany przez fałszywe kanały Microsoftu – źródło ZDNet
scam ok, ale bitcoin już nie na YouTobie
reklama
reklama