Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [6.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [6.03.2023]

kurs kryptowalut 6.03.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 marca 2023 roku


Spis treści:


Zwycięzca BNB Chain hackathon oskarża Binance o kradzież pomysłu

Programista występujący pod pseudonimem „ggoma” oskarżył Binance o kradzież pomysłu, którym wygrał hackathon organizowany przez giełdę. Twierdzi, że rozwiązanie Bicasso służące do generowania NFT przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji to kopia jego projektu Chatcasso.

Czytaj więcej: Zwycięzca BNB Chain hackathon oskarża Binance o kradzież pomysłu


Bybit zawiesza depozyty w USD

Giełda kryptowalut Bybit zawiesiła przyjmowanie depozytów w USD poprzez SWIFT i przelewy bankowe oraz zakończy ich wypłaty 10 marca. Powodem decyzji ma być “zakłóceniom usług po stronie partnera”, więc być może chodzi o kłopoty banku Silvergate.\

Czytaj więcej: Bybit zawiesza depozyty w USD


Silvergate zamyka sieć krypto płatności

Silvergate, czyli przyjazny kryptowalutom bank, który świadczył usługi wielu podmiotom z branży, zamknął swój sztandarowy produkt – Silvergate Exchange Network (SEN). Usługa obsługiwała dolarowe przelewy dla wielu giełd kryptowalut.

Czytaj więcej: Silvergate zamyka sieć krypto płatności


6 mln USD krypto dotacji dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Społeczność związana z rynkiem wirtualnych aktywów zmobilizowała się, by pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Przekazano blisko 6 milionów dolarów darowizn w kryptowalutach.

Czytaj więcej: 6 mln USD krypto dotacji dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii


7 włamań do protokołów DeFi w lutym. Skradziono 21 mln USD

Według raportu platformy analizy danych DefiLlama, zdecentralizowana przestrzeń finansowa (DeFi) w wyniku lutowych ataków straciła co najmniej 21 milionów dolarów w kryptowalutach. Jednym z największych w miesiącu był atak flash loan na Platypus Finance, który doprowadził do utraty 8,5 mln USD środków.

Czytaj więcej: 7 włamań do protokołów DeFi w lutym. Skradziono 21 mln USD


Bank Centralny Iranu kończy etap pilotażu CBDC

Oddział Banku Centralnego Iranu – Monetary and Banking Research Institute (MBRI) – ogłosił zakończenie programu pilotażowego cyfrowego riala. Wstępne prace nad irańskim CBDC miały zakończyć się sukcesem. Zgodnie z zapowiedziami urzędników projekt zostanie wkrótce uruchomiony w innych ekosystemach i będzie z niego korzystać duża liczba użytkowników. –> źródło: Cointelegraph


Tether odpowiada na publikację Wall Street Journal

Emitent USDT odpowiedział na piątkowy artykuł WSJ, w którym dziennik oskarżył go o wykorzystanie fasadowych firm do otrzymywania dostępu do systemu bankowego. Według dziennikarzy Tether i Bitfinex miały dopuszczać się tego w 2018 roku. Powołując się na zdobyte maile, media zarzucają obu firmom, że ich pracownicy fałszowali dokumenty prowadząc działalność w Chinach.

Paolo Ardoino, CTO Tethera, nazwał artykuł „masą dezinformacji i nieścisłości”. Spółka zarzuciła WSJ rozsiewanie fałszywych informacji, jednak nie przedstawiła przekonujących argumentów na swoją korzyść. –> źródło: ForkLog


Babel Finance wyemituje stablecoina, żeby spłacić długi

Według ustaleń Bloomberga, kryptowalutowy dostawca usług finansowych, Babel Finance, ma nietypowy pomysł uregulowania długów względem wierzycieli. Projekt DeFi Babel Recovery Coins znalazł się w planach restrukturyzacyjnych spółki i zakłada wybicie dwóch cyfrowych aktywów. Pierwszym z nich będzie stablecoin HOPE w 50% wspierany przez bitcoin i Ethereum, który powinien osiągnąć parytet z dolarem poprzez umowy arbitrażowe. Drugim Light Token.

Babel Finance stał się niewypłacalny w czerwcu 2022 roku. Jak ustalono w lipcu firma miała stracić 280 mln dolarów prowadząc trading z wykorzystaniem środków klientów. Całkowity dług spółki opiewa na 766 mln USD. –> źródło: CoinDesk


Australijskie prawo dot. kryptowalut napotyka na opóźnienie

Jak wskazują rządowe dokumenty, prawo regulujące branżę kryptowalut i zapewniające ochronę inwestorom na tym rynku, może pojawić się w Australii dopiero w 2024 lub 2025 roku. Według początkowych założeń przepisy miały zostać opracowane jeszcze w tym roku, jednak proces okazał się być bardziej złożony niż przewidywały władze. –> źródło: CoinDesk


Binance chciał zatrudnić Genslera jako doradcę

Jak donosi Wall Street Journal, Garry Gensler – aktualny prezes SEC – był werbowany do pracy dla Binance. Próby jego pozyskania na ze strony giełdy kryptowalut miały miejsce w 2018 i 2019 roku, kiedy polityk był wykładowcą na Massachusetts Institute of Technology. –> źródło: The Block

“Zauważyłem, że chociaż Gensler odmówił bycia doradcą, był hojny w dzieleniu się strategiami licencyjnymi” – napisał po spotkaniu jeden z pracowników Binance obecnych podczas rozmów.

kurs kryptowalut 6.03.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.