Zwycięzca BNB Chain hackathon oskarża Binance o kradzież pomysłu | Wiadomości | CrypS.

Zwycięzca BNB Chain hackathon oskarża Binance o kradzież pomysłu

Dawid Kucharczyk
Binance głównym kontrahentem Bitzlato

Giełda Binance została oskarżona o plagiat pomysłu na jej usługę Bicasso przez zwycięzcę hackathonu BNB Chain. Według twórcy NFT Chatcasso, platforma ukradła narzędzie zaledwie dwa miesiące po przyznaniu mu pierwszego miejsca w hackathonie.


Na początku tego miesiąca CZ ogłosił uruchomienie nowego produktu Bicasso, który pozwala generować NFT przy użyciu sztucznej inteligencji. Jednak uczestnik Twittera pod pseudonimem „ggoma” twierdzi, że giełda skopiowała jego własny projekt – Chatcasso i przedstawia go jako własny.

Binance zaprzeczył wszelkim zarzutom. Rzecznik giełdy powiedział, że Bicasso to eksperymentalny projekt stworzony przez mały zespół Binance. ggoma, wyraźnie zszokowany takimi działaniami firmy, stwierdził:

Firma tak duża jak Binance kopiuje wszystko, nawet nazwę? Nazwy są tak podobne, że trudno je odróżnić.

Jako dowód przedstawił zrzuty ekranu pokazujące podobieństwa:

bicasso

Przedstawiciele Binance odpowiedzieli na wyrzuty ggoma stwierdzając, że podobieństwo nie oznacza kradzieży pomysłów:

Jesteśmy pewni, że Bicasso został zaprojektowany i opracowany ponad dwa tygodnie przed hackathonem. Zwłaszcza, że Binance i BNB Chain działają oddzielnie, a zespół programistów nie bierze udziału w hackathonach.

Zdaniem twórcy Chatcasso ta sytuacja zmniejsza wiarygodność uczestnictwa w hackathonach. ggoma wyraził teś nadzieję, że Binance zdaje sobie sprawę z konsekwencji swoich działań i podejmuje kroki w celu naprawienia swoich błędów. Ostrzegł również innych deweloperów przed możliwością popełnienia plagiatu ze strony największej giełdy na świecie.

Binance głównym kontrahentem Bitzlatoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.