Silvergate zamyka sieć krypto płatności | Wiadomości | CrypS.

Silvergate zamyka sieć krypto płatności

Dawid Kucharczyk
silvergate

Silvergate Capital Corporation była niegdyś jedną z najchętniej wybieranych instytucji bankowych dla biznesu kryptowalutowego. W ostatnich tygodniach jednak podmiot ten stanął w obliczu licznych problemów.


Teraz instytucja musiała zamknąć swoją usługę płatności kryptowalutowych o nazwie Silvergate Exchange Network. W oświadczeniu firmy możemy przeczytać:

“Ze skutkiem natychmiastowym Silvergate Bank podjął opartą na ryzyku decyzję o zaprzestaniu działalności Silvergate Exchange Network (SEN). Wszystkie inne usługi związane z depozytami pozostają operacyjne.

Usługa ta pozwalała inwestorom na realizację przelewów 24/7 na giełdy kryptowalut. Dotychczas był to jeden z najbardziej wykorzystywanych produktów banku. Działał on znacznie szybciej niż tradycyjne bankowe przelewy, które mogły trwać kilka dni.

Jednak na początku tego miesiąca bank ujawnił problemy operacyjne i powiedział, że musi opóźnić swój raport roczny.

Spadki na rynku krypto

Oprócz tego, że jego akcje spadły o ponad 30% w ciągu kilku godzin, ogłoszenie skłoniło również kilku gigantów kryptowalutowych, takich jak Kraken i Coinbase, do zrezygnowania z usług Silvergate.

Ponieważ był to jeden z największych graczy z branży tradycyjnych finansów, angażujących się w przestrzeni kryptowalut, wiadomość ta wpłynęła również na cały rynek cyfrowych aktywów. Bitcoin spadł do najniższego poziomu od wielu tygodni – poniżej 22 000 USD w ciągu kilku godzin. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut zmniejszyła się o 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

silvergatereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.