Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [4.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [4.01.2023]

Autor: Redakcja
Redaktor: Michał Misiura
kurs kryptowalut 4.01.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 4 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Sam Bankman-Fried nie przyznaje się do winy

Były prezes FTX, Sam Bankman-Fried nie przyznał się do winy w związku ze wszystkimi zarzutami karnymi, które ma po upadku giełdy kryptowalutowej. Sędzia prowadzący wyznaczył datę rozprawy na początek października, a cały proces ma potrwać około cztery tygodnie.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried nie przyznaje się do winy


Iran zwraca właścicielom skonfiskowane koparki kryptowalut

Na mocy decyzji sądu irańska Organizacja Gromadzenia i Sprzedaży Własności Państwowej zaczęła oddawać koparki kryptowalut skonfiskowane nielegalnym górnikom. W rękach agencji znajduje się około 150 000 sztuk sprzętu zabranego górnikom, którzy kopali bez licencji.

Czytaj więcej: Iran zwraca właścicielom skonfiskowane koparki kryptowalut


CertiK: rok 2023 będzie nowym początkiem dla krypto oszustów

Firma analityczna CertiK koncentrująca się na bezpieczeństwie blockchaina poinformowała, że poziom oszustw i hacków w branży kryptowalutowej nie zmniejszy się w nowym roku. Wręcz przeciwnie. Będzie świeżym początkiem dla napastników, ponieważ schematy i techniki oszustw są doskonalone, a rynek znajduje się w trudnej sytuacji.

Czytaj więcej: CertiK: rok 2023 będzie nowym początkiem dla krypto oszustów


GBTC handluje 45% taniej niż BTC

Spadek kursu Grayscale Investments’s Bitcoin Trust (GBTC) względem NAV osiągnął rekordowe 45,17%. Grayscale Investment ma pod zarządzaniem 632 078 BTC wartych ~10,5 mld USD. Taka liczba BTC stanowi 3,28% kapitalizacji rynkowej pierwotnej kryptowaluty.

Zniżka na GBTC zaczęła się kształtować jeszcze na początku 2021 roku, po odejściu Barry’ego Silberta ze stanowiska CEO.

Czytaj więcej: GBTC handluje 45% taniej niż BTC


Maroko ureguluje kryptowaluty

Gubernator Banku Centralnego Maroka, Abdellatif Jouahiri powiedział, że projekt ustawy o kryptowalutach jest już gotowy i wkrótce zostanie przedstawiony. Ma zaoferować definicję kryptowalut, “dostosowaną do kontekstu marokańskiego”, zapewniać ochronę osobom fizycznym, a przy tym nie ograniczać innowacji.

Czytaj więcej: Maroko ureguluje kryptowaluty


Były dyrektor finansowy ukradł 5 mln $ i przegrał je na krypto i akcjach

Inwestowanie może łatwo stać się nałogiem, co pokazują dwie świeże historie. Dyrektor finansowy spółek SPAS został skazany za kradzież ponad 5 mln dolarów. Pechowy trader przegrał je handlując akcjami, a później chcąc odrobić straty na rynku krypto. Drugi przykład to streamer z Twicha, który zebrał środki na trzy kryptowalutowe projekty i wydał na swoje uzależnienie od hazardu.

Czytaj więcej: Były dyrektor finansowy ukradł 5 mln $ i przegrał je na krypto


Riot usuwa ze swojej nazwy “blockchain”

Jeden z największych górników BTC w branży, Riot Blockchain, zmienił nazwę na Riot Platforms w ramach rebrandingu, aby podkreślić “rosnącą dywersyfikację” swojej działalności. W listopadzie Riot Blockchain wydobył rekordowe 521 BTC i zwiększył swój hash rate do maksymalnie 7,7 EH/s.

Czytaj więcej: Riot usuwa ze swojej nazwy “blockchain”


Hakerzy BTC.com przenieśli bitcoiny do Tornado Cash i Binance

Hakerzy, którzy zaatakowali pulę BTC.com firmy górniczej BIT Mining Limited, weszli w posiadanie 32,5 BTC i 1964 ETH. Większość monet przekazli do Tornado Cash, ale część środków trafiła na scentralizowane giełdy Binance i Kucoin.


Binance nawiązuje współpracę z ukraińskimi aptekami, aby umożliwić krypto płatności

Jedna z największych sieci aptek na Ukrainie – ANC Pharmacy – połączyła siły z Binance, aby umożliwić klientom płacenie za produkty medyczne i zaopatrzenie przy pomocy kryptowalut. –> źródło: CryptoPotato


Rezerwa Federalna ostrzega banki przed kryptowalutami

Rada Gubernatorów Rezerwy Federalnej, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) i Biuro Kontrolera Waluty (OCC) wydały wspólne oświadczenie dotyczące kryptowalut. W wiadomości kierowanej do banków władze monetarne ostrzegły, że cyfrowe aktywa mogą być nadal podatne na zmienność i straty. Według Fed instytucje finansowe mające ekspozycje na kryptowaluty mogą być zagrożone. –> źródło: Decrypt


Hakerzy rozdają dane ponad 200 mln użytkowników Twittera

63GB informacji o użytkownikach Twittera (adresy mailowe przypisane do profili) są rozdawane w sieci. Korzystając z bazy danych cyberprzestępcy mogą próbować ataków socjotechnicznych i doxxingu. –> źródło: Cybernews


Logo Upbit pojawi się na koszulkach Napoli

Koreańska giełda kryptowalut Upbit podpisała umowę sponsorską z klubem piłkarskim SSC Napoli. Logo platformy znajdzie się na odwrocie koszulek klubu.

kurs kryptowalut 4.01.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.