Sam Bankman-Fried nie przyznaje się do winy

Sam Bankman-Fried nie przyznał się do winy. Będzie proces

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Sam Bankman-Fried (SBF) nie przyznał się do zarzutów federalnych, że oszukał inwestorów swojej zbankrutowanej giełdy kryptowalut FTX.


Były prezes FTX zaprzecza wszystkim zarzutom karnym postawionym mu w związku z upadkiem giełdy kryptowalut. Takie informacje zostały opublikowane we wtorek przez CNBC. SBF został oskarżony o oszustwa bankowe, oszustwa związane z papierami wartościowymi, pranie brudnych pieniędzy i spisek mający na celu uniknięcie przepisów dot. finansowania kampanii.

Sędzia prowadzący sprawę wyznaczył rozprawę na początek października, a cały proces ma potrwać około cztery tygodnie. Asystentka prokuratora USA Danielle Sassoon, jedna z oskarżycieli w sprawie przeciwko byłemu dyrektorowi FTX, powiedziała, że jej zespół zamierza dostarczyć prawnikom Bankmana-Frieda dokumenty dowodowe w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Zarzuty wobec SBF

Sam Bankman-Fried stoi przed ośmioma zarzutami, które w przypadku skazania go mogą skutkować 115 latami więzienia. Sprawa prokuratury przeciwko SBF opiera się na zarzutach, że on i inni dyrektorzy FTX wykorzystali aktywa z giełdy kryptowalut do finansowania inwestycji za pośrednictwem Alameda Research bez zgody lub wiedzy użytkowników i inwestorów. Powodowie z pozwu zbiorowego argumentują, że pożyczki FTX dla Alameda Research były „bezpośrednim naruszeniem własnych umów z klientami FTX i warunków świadczenia usług, a także prawa zwyczajowego i podstawowych zasad uczciwego postępowania”.

Sam Bankman-Fried przebywał w areszcie domowym u swoich rodziców w Kalifornii od 22 grudnia, ale wrócił do Nowego Jorku na przesłuchanie.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.