GBTC handluje 45% taniej niż BTC | Wiadomości | CrypS.

GBTC handluje 45% taniej niż BTC

Redakcja
grayscale

Spadek kursu Grayscale Investments’s Bitcoin Trust (GBTC) względem wartości aktywów netto (NAV) osiągnął rekordowe 45,17%. Tak wskazują dane z serwisu yCharts.


zniżka gbtc

Grayscale Investment ma pod zarządzaniem 632 078 BTC wartych ~10,5 mld USD, co stanowi 3,28% kapitalizacji rynkowej pierwotnej kryptowaluty.

Oparty na Ethereum trust notuje przecenę do wartości netto na poziomie 59,3%.

Fundusz Ethereum Classic (ETC), należący do spółki Barry’ego Silberta, ma wielkość 190,8 mln USD. Jest to 8,5% kapitalizacji rynkowej ETC. Spadek notowań w stosunku do wartości netto w tym przypadku wynosi 76,69%.

Spadek GBTC

Zniżka na GBTC zaczęła się kształtować jeszcze na początku 2021 roku, po odejściu Barry’ego Silberta ze stanowiska CEO Grayscale.

Bitcoinowemu trustowi nie pomogło również opóźnione zatwierdzenie wniosku o przekształcenie podmiotu w fundusz typu ETF (exchange-traded fund). CEO Michael Sonnenschein określił to zadanie jako najwyższy priorytet.

Sytuację znacznie pogorszyły problemy Genesis Trading po upadku FTX. Podobnie jak Grayscale Investments, platforma OTC jest spółką zależną Digital Currency Group (DCG).

Kryzys doprowadził do przedłużające się braku spłaty 900 mln dolarów należących do klientów funkcji Earn na giełdzie Gemini, którą obsługuje Genesis Trading. Cameron Winklevoss, współzałożyciel platformy handlowej, w liście otwartym wezwał Barry’ego Silberta do rozwiązania problemu do 8 stycznia.

grayscalereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.