Maroko wkrótce ureguluje kryptowaluty

Maroko ureguluje kryptowaluty

Anna Sutowicz
maroko uzna prawnie kryptowaluty

Gubernator Banku Centralnego Maroka, Abdellatif Jouahiri powiedział, że projekt ustawy o kryptowalutach jest już gotowy. Wkrótce zostanie ujawniony.


Według prezesa Banku Centralnego Maroka, Abdellatifa Jouahiriego, projekt ustawy o kryptowalutach już niebawem zostanie przedstawiony zainteresowanym stronom. Nowe ramy regulacyjne doprowadzą do aktualizacji przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W komentarzach wygłoszonych w czasie konferencji prasowej Jouahiri nalegał, by dokument miał na celu przede wszystkim ochronę osób fizycznych przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty.

Maroko prawnie zdefiniuje kryptowaluty

Komentując drogę przebytą podczas tworzenia dokumentu, jak również planowane dyskusje z innymi organami regulacyjnymi, Jouhari powiedział w wywiadzie:

W przypadku kryptowalut mogę zapewnić, że projekt jest gotowy. Współpracowaliśmy z Bankiem Światowym i konsultantami, aby to urzeczywistnić. Różne rozdziały są zakończone. Teraz jesteśmy zaangażowani w dyskusję z zainteresowanymi stronami. Proces jest długi, ale konieczny, aby wszyscy mogli przystąpić do tego projektu.

Projekt ustawy, który powinien zostać wprowadzony do dyskusji publicznej w kolejnych dniach, będzie prawnie ujmował kryptowaluty na szybko rozwijającym się rynku. Ma zaoferować definicję kryptowalut, “dostosowaną do kontekstu marokańskiego”, zapewniać ochronę osobom fizycznym i nie ograniczać innowacji. Szczegóły ustawy nie zostały ujawnione.

Handel kryptowalutami w Maroku

Aktualnie handel kryptowalutami w Maroku jest zabroniony. Regulatorzy rynku w kraju uznali istnienie aktywów cyfrowych dopiero w 2017 roku. Wówczas wydano ogólnokrajowy zakaz handlu i przechowywania kryptowalut.

maroko uzna prawnie kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.