CertiK: rok 2023 będzie nowym początkiem dla krypto oszustów | Wiadomości | CrypS.

CertiK: rok 2023 będzie nowym początkiem dla krypto oszustów

Redakcja
Strona internetową podszywającą się pod oficjalną stronę zrzutu Arbitrum

Firma analityczna CertiK koncentrująca się na bezpieczeństwie blockchain poinformowała, że poziom oszustw i hacków w branży kryptowalutowej nie zmniejszy się w nowym roku.


Ponadto według CertiK rok 2023 będzie świeżym początkiem dla napastników, ponieważ schematy i techniki oszustw są doskonalone, a rynek znajduje się w trudnej sytuacji. Eksperci piszą:

Pomimo rynku niedźwiedzia, w poprzednim roku byliśmy świadkami ogromnej liczby exploitów. Nie spodziewamy się więc, by w tym roku nastąpiło wytchnienie. Najbardziej narażone obszary to instant lending oraz ‘deweloperzy’ zbierający pieniądze podczas lub po ICO, a następnie znikają.

Społeczność może również stanąć w obliczu nowych ataków na firewalle, tak jak miało to miejsce w 2022 roku, kiedy hakerzy ukradli około 1,4 mld dolarów z sześciu tylko mostów. Ten trend utrzyma się w 2023 roku – podaje CertiK.

Eksperci powiedzieli, że planują monitorować nowe metody ataków phishingowych, które mogą stać się popularne w tym roku.

Wcześniej Federalne Biuro Śledcze (FBI) stwierdziło, że oszuści kryptowalutowi stają się najbardziej aktywni podczas świąt, kiedy ludzie czują się szczególnie samotni.

Strona internetową podszywającą się pod oficjalną stronę zrzutu Arbitrumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.